Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Gabinet drWidget - cała placówka w jednym miejscu

Z Gabinetu drWidget korzysta już kilkanaście tysięcy lekarzy. To program przyjazny dla użytkownika i - co najważniejsze - kompleksowy, pozwala bowiem na całościowe zarządzanie placówką medyczną każdej wielkości. Przypomnijmy najważniejsze funkcjonalności, w które program jest wyposażony.

Z punktu widzenia planowanej cyfryzacji służby zdrowia największym atutem Gabinetu jest moduł Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jej prowadzenie wkrótce stanie się obowiązkowe - w ostatnich miesiącach prace nad cyfryzacją znacznie przyspieszyły. Tym bardziej warto podkreślić, że niedawno w programie pojawiły się dwie ważne nowości: elektroniczne zwolnienie lekarskie oraz podpis kwalifikowany. Gabinet już w tej chwili umożliwia więc prowadzenie pełnej EDM. Lekarze, którzy korzystają z Gabinetu, mogą dzięki temu wcześniej przygotować się do nadchodzących zmian, zapowiadanych przez ustawodawcę.

Łatwy i praktycznie nieograniczony dostęp do programu to również jedna z najważniejszych jego zalet. Gabinet od początku funkcjonowania jest dostępny on-line, a od niedawna użytkownicy mają do dyspozycji także jego mobilną wersję. Dzięki aplikacji mobilnej lekarz może więc korzystać z niego w każdej chwili i w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie akurat nie ma dostępu do komputera czy laptopa. W telefonie przejrzy grafik wizyt lub dokumenty pacjenta, może także - i to jest najbardziej istotne - przeprowadzić wizytę.

E-zwolnienie, podpis kwalifikowany i wersja mobilna to główne, ale nie jedyne nowości, w które w ostatnim czasie wzbogacony został Gabinet drWidget. W programie regularnie pojawiają się kolejne udogodnienia - mowa zarówno o ulepszaniu już istniejących modułów, jak i dodawaniu nowych. Ostatnio wprowadzone zmiany to m.in.:

  • dodawanie i wyświetlanie plików w formacie DICOM,
  • siatki centylowe,
  • obsługa cudzoziemców,
  • zdalne umawianie wizyt przez pacjentów,
  • filtrowanie statystyk placówki według oddziałów,
  • przebyte choroby - nowa sekcja w karcie pacjenta,
  • wyszukiwarka w karcie pacjenta.

Podobnych udogodnień pojawiło się znacznie więcej. Warto podkreślić, że każda, nawet drobna zmiana, przekłada się na poprawę organizacji pracy placówki. Zyskuje na tym zarówno personel, jak i pacjenci.

Liczba wyświetleń:

745

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...