Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

„Weź Dawkę” - aplikacja przypomni o zażyciu leku

LekSeek Polska projektuje nowoczesne rozwiązania, ułatwiające pracę lekarzom, ale nie zapomina także o pacjentach. Z myślą o nich powstała praktyczna aplikacja mobilna „Weź Dawkę”.

„Weź Dawkę” to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie pamiętają o systematycznym przyjmowaniu leków, a przy tym stosują ich wiele. Aplikacja łączy w sobie dwie funkcje: pozwala prowadzić kalendarz kuracji i - co najważniejsze - przypomina o konieczności zażycia kolejnej dawki leku.

Zaletą aplikacji jest nie tylko przydatność, ale także intuicyjność obsługi. Aby zacząć z niej korzystać, nie trzeba skomplikowanych przygotowań - wystarczy do tego dosłownie kilka kliknięć. Na początek pacjent tworzy listę przyjmowanych leków. Aplikacja jest zintegrowana z Bazą Leków LekSeek Polska, dzięki temu można sprawnie wyszukać każdy produkt, dostępny na rynku. Ale to nie jedyna opcja - na liście można także zapisać leki recepturowe, zaordynowane przez lekarza.

Aby aplikacja spełniła najważniejszą rolę, czyli przypomniała o zażyciu leku, pacjent musi oczywiście uzupełnić kalendarz kuracji. Podobnie jak w przypadku tworzenia listy leków, tu również dostępne są automatyczne podpowiedzi. Nie trzeba więc nic wpisywać - wystarczy kliknąć w jedną z opcji do wyboru. Kalendarzyk kuracji uwzględnia nie tylko takie dane jak dzień, godzina, wielkość dawki, czas trwania kuracji i jej częstotliwość. Można również określić sposób przyjmowania leku w stosunku do posiłków.

Po zapisaniu wszystkich powyższych danych aplikacja jest gotowa do użytku. Gdy nadejdzie pierwszy z zapisanych w kalendarzyku terminów, wyśle odpowiednią przypominajkę.

Dalsze korzystanie z aplikacji jest również bardzo proste. W każdej chwili można przeglądać i zmieniać ustawienia. Co istotne, pacjent może także dodawać notatki na temat kuracji - mogą one być źródłem ważnych informacji dla lekarza.

Liczba wyświetleń:

803

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...