Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

MZ: Projekt P1 nie obejmuje e-zwolnień

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, że Projekt P1 nie obejmuje usługi e-zwolnienia i przypomina, że lekarze mają możliwość wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) już od 1 stycznia 2016 roku. E-ZLA zostały wdrożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W aktualnej koncepcji Projekt P1 nie będzie również obsługiwał e-zleceń.

Resort zdrowia przypomina, że w ramach Projektu P1 planuje się uruchomienie funkcjonalności takich, jak:

  • e-Recepta – I kwartał 2018 r.,
  • e-Skierowanie – IV kwartał 2018 r.,
  • zdarzenia medyczne oraz wymiana dokumentacji medycznej – IV kwartał 2019 r.

Wraz z udostępnieniem poszczególnych funkcjonalności pacjent będzie mógł uzyskać do nich dostęp przez Internetowe Konto Pacjenta. Centralny system P1, udostępniony w ramach projektu, będzie gromadził indeksy o zdarzeniach medycznych, a także o dokumentacji medycznej wytworzonej w ramach tych zdarzeń. Elektroniczna dokumentacja medyczna będzie gromadzona lokalnie – w podmiotach, w których została wytworzona.

W 2016 roku Komisja Europejska wyraziła zgodę na realizację Projektu P1 w kilku etapach. Pierwsza faza obejmuje lata 2007-2015. Kwota wydatków poniesionych na realizację projektu w tej fazie wynosi 485 698 tys. zł, z czego 407 385 tys. zł pochodzi z budżetu środków europejskich.

Druga faza Projektu P1 jest planowana do realizacji w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia

 


***
Przypominamy, że użytkownicy programu Gabinet drWidget mogą w łatwy sposób wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, korzystając przy tym z podpisu kwalifikowanego albo autoryzacji przez ePUAP. LekSeek Polska zapewnia pomoc w uzyskaniu podpisu kwalifikowanego. Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z takiej możliwości, to prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 33 445 43 45.

 

Liczba wyświetleń:

1 281

Skomentuj

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Aplikacja mojeIKP znalazła się w gronie 20 projektów nominowanych do nagrody World Summit On The Information Society Prizes 2024 w kategorii “e-zdrowie”. Do 31 marca tego roku można wziąć udział w głosowaniu na najlepsze zgłoszenia. Konkurs WSIS...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...