Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Uruchom system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget

Chcesz wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie w programie Gabinet drWidget? Wcześniej musisz wykonać kilka prostych czynności. Sprawdź, jak – krok po kroku – uruchomić system e-zwolnienia.

W pierwszej kolejności należy kliknąć w ikonę koła zębatego, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu („Ustawienia placówki”). W zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA” został zamieszczony przycisk uruchamiający system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget.

Po włączeniu systemu ww. przyciskiem można przejść do wyboru sposobu podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze mają do dyspozycji podpis kwalifikowany albo autoryzację przez ePUAP.

Wyrabianiem podpisu kwalifikowanego zajmują się zewnętrzne firmy, np. EuroCert. Usługa jest płatna, a uzyskany podpis ma określony termin ważności. Jeśli chcesz, LekSeek Polska może zająć się wyrobieniem Twojego podpisu kwalifikowanego. Zadzwoń pod numer 33 445 43 45, a ustalimy szczegóły.

Gdy już będziesz miał własny podpis kwalifikowany, zainstaluj rozszerzenie, by połączyć podpis z Gabinetem drWidget. Plik do pobrania zamieściliśmy we wspomnianej zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA”.

Natomiast osoby, które preferują autoryzację przez ePUAP, muszą uzyskać certyfikat potrzebny do integracji. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek do Ministra Cyfryzacji. Formularz można pobrać bezpośrednio z Gabinetu drWidget („Zarządzaj”, „E-ZLA”). Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, lekarz otrzyma kody weryfikacyjne do odebrania certyfikatu. Ostatni krok to załączenie pliku certyfikatu do programu.

Po wykonaniu powyższych czynności można bez przeszkód wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. W tym celu podczas przeprowadzania wizyty należy wybrać zakładkę „Zwolnienia ZUS”, a następnie kliknąć w przycisk „Nowe e-ZLA dla pacjenta” albo „Nowe e-ZLA do opieki nad pacjentem”. Pojawi się formularz – dzięki licznym podpowiedziom jego wypełnienie zajmie krótką chwilę.

Elektroniczne zwolnienie podpisane przez lekarza zostanie automatycznie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prosimy pamiętać, aby w momencie wystawiania dokumentu nośnik z podpisem kwalifikowanym był podłączony do komputera.

Liczba wyświetleń:

331

Skomentuj

Rząd przyjął we wtorek projekt umożliwiający wystawienie recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Jako pierwsi z e-recepty będą mogli skorzystać już w kwietniu mieszkańcy Siedlec oraz...
Programiści, którzy chcą zmierzyć się z możliwościami interfejsu mózg-komputer, mogą zgłosić się do Brainathonu. Odbędzie się on 21 i 22 kwietnia w Poznaniu. Wyzwaniem będzie stworzenie rozwiązań umożliwiających sterowanie przedmiotami - np. ortezą -...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...