Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Uruchom system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget

Chcesz wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie w programie Gabinet drWidget? Wcześniej musisz wykonać kilka prostych czynności. Sprawdź, jak – krok po kroku – uruchomić system e-zwolnienia.

W pierwszej kolejności należy kliknąć w ikonę koła zębatego, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu („Ustawienia placówki”). W zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA” został zamieszczony przycisk uruchamiający system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget.

Po włączeniu systemu ww. przyciskiem można przejść do wyboru sposobu podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze mają do dyspozycji podpis kwalifikowany albo autoryzację przez ePUAP.

Wyrabianiem podpisu kwalifikowanego zajmują się zewnętrzne firmy, np. EuroCert. Usługa jest płatna, a uzyskany podpis ma określony termin ważności. Jeśli chcesz, LekSeek Polska może zająć się wyrobieniem Twojego podpisu kwalifikowanego. Zadzwoń pod numer 33 445 43 45, a ustalimy szczegóły.

Gdy już będziesz miał własny podpis kwalifikowany, zainstaluj rozszerzenie, by połączyć podpis z Gabinetem drWidget. Plik do pobrania zamieściliśmy we wspomnianej zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA”.

Natomiast osoby, które preferują autoryzację przez ePUAP, muszą uzyskać certyfikat potrzebny do integracji. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek do Ministra Cyfryzacji. Formularz można pobrać bezpośrednio z Gabinetu drWidget („Zarządzaj”, „E-ZLA”). Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, lekarz otrzyma kody weryfikacyjne do odebrania certyfikatu. Ostatni krok to załączenie pliku certyfikatu do programu.

Po wykonaniu powyższych czynności można bez przeszkód wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. W tym celu podczas przeprowadzania wizyty należy wybrać zakładkę „Zwolnienia ZUS”, a następnie kliknąć w przycisk „Nowe e-ZLA dla pacjenta” albo „Nowe e-ZLA do opieki nad pacjentem”. Pojawi się formularz – dzięki licznym podpowiedziom jego wypełnienie zajmie krótką chwilę.

Elektroniczne zwolnienie podpisane przez lekarza zostanie automatycznie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prosimy pamiętać, aby w momencie wystawiania dokumentu nośnik z podpisem kwalifikowanym był podłączony do komputera.

Liczba wyświetleń:

253

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uzyskało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) – faza II”. Projekt został...
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która zapewni przyszłym lekarzom możliwość praktycznego zapoznania się z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w szpitalach. Sprawne korzystanie z tego typu narzędzi...
Od wielu lat firma LekSeek Polska dzięki swojej Bazie Leków umożliwia środowiskom medycznym łatwy i szybki dostęp do informacji o produktach leczniczych. Ponad 17 tysięcy opisów produktów i codzienna aktualizacja danych to jedne z wielu zalet bazy,...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...