Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Uruchom system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget

Chcesz wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie w programie Gabinet drWidget? Wcześniej musisz wykonać kilka prostych czynności. Sprawdź, jak – krok po kroku – uruchomić system e-zwolnienia.

W pierwszej kolejności należy kliknąć w ikonę koła zębatego, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu („Ustawienia placówki”). W zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA” został zamieszczony przycisk uruchamiający system e-zwolnienia w Gabinecie drWidget.

Po włączeniu systemu ww. przyciskiem można przejść do wyboru sposobu podpisywania elektronicznych zwolnień. Lekarze mają do dyspozycji podpis kwalifikowany albo autoryzację przez ePUAP.

Wyrabianiem podpisu kwalifikowanego zajmują się zewnętrzne firmy, np. EuroCert. Usługa jest płatna, a uzyskany podpis ma określony termin ważności. Jeśli chcesz, LekSeek Polska może zająć się wyrobieniem Twojego podpisu kwalifikowanego. Zadzwoń pod numer 33 445 43 45, a ustalimy szczegóły.

Gdy już będziesz miał własny podpis kwalifikowany, zainstaluj rozszerzenie, by połączyć podpis z Gabinetem drWidget. Plik do pobrania zamieściliśmy we wspomnianej zakładce „Zarządzaj”, rubryce „E-ZLA”.

Natomiast osoby, które preferują autoryzację przez ePUAP, muszą uzyskać certyfikat potrzebny do integracji. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek do Ministra Cyfryzacji. Formularz można pobrać bezpośrednio z Gabinetu drWidget („Zarządzaj”, „E-ZLA”). Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, lekarz otrzyma kody weryfikacyjne do odebrania certyfikatu. Ostatni krok to załączenie pliku certyfikatu do programu.

Po wykonaniu powyższych czynności można bez przeszkód wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. W tym celu podczas przeprowadzania wizyty należy wybrać zakładkę „Zwolnienia ZUS”, a następnie kliknąć w przycisk „Nowe e-ZLA dla pacjenta” albo „Nowe e-ZLA do opieki nad pacjentem”. Pojawi się formularz – dzięki licznym podpowiedziom jego wypełnienie zajmie krótką chwilę.

Elektroniczne zwolnienie podpisane przez lekarza zostanie automatycznie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prosimy pamiętać, aby w momencie wystawiania dokumentu nośnik z podpisem kwalifikowanym był podłączony do komputera.

Liczba wyświetleń:

505

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...