Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

„Ulotki Leków” - ta aplikacja przyda się każdemu

Nie zawsze mamy pod ręką ulotkę leku. Aplikacja mobilna „Ulotki Leków” przyda się więc nie tylko lekarzom. To wygodne narzędzie dla każdego, kto chce szybko sprawdzić skład, dawkowanie, wskazania lub inne, najważniejsze informacje o wybranym produkcie. Za pomocą aplikacji z pewnością je znajdzie - w jej bazie jest ponad 17 tys. produktów, czyli wszystkie dostępne na naszym rynku.

Opisywana aplikacja gwarantuje nie tylko skuteczne, ale i łatwe wyszukiwanie. Dostępne są jego dwa warianty. Można przeglądać zawartość, wybierając moduł „Szukaj leku” z głównego menu aplikacji lub skorzystać z wyszukiwarki na niebieskim pasku, w górnej części ekranu.

Informacje o leku przedstawione są w aplikacji w formie ulotki, która otwiera się po kliknięciu w nazwę. Podstawowe dane o produkcie można jednak zweryfikować jeszcze przed jej otwarciem, przy jego nazwie. Są to: INN, postać, dawka, dostępność oraz nazwa producenta.

Ulotka natomiast dostarcza zwyczajowo podawanych informacji, takich jak: skład, sposób stosowania, działania niepożądane, przechowywanie, dane podmiotu odpowiedzialnego, itp., itd.
W aplikacji zamieszczone są także ceny produktów.

Zawartość aplikacji jest na tyle wyczerpująca, że raczej mało prawdopodobne jest, aby nie uwzględniała jakiegoś produktu. Gdyby jednak tak się stało, można zgłosić jego brak. Należy wówczas kliknąć w ikonę ołówka, w prawym górnym rogu ekranu. W nowym oknie trzeba wpisać nazwę szukanego leku, a następnie (klikając w „Wyślij”) przekazać tę informację do administratora aplikacji. Można również podać swój adres e-mail, aby otrzymać powiadomienie o dodaniu leku do bazy danych. Warto jednak przedtem upewnić się, czy nazwa wprowadzana do wyszukiwarki na pewno była prawidłowa.

Działanie aplikacji doceni zwłaszcza ten, kto nie lubi tracić czasu. Wystarczy chwila, by dotrzeć do żądanych informacji. Ale to nie wszystko. Można również uniknąć wielokrotnego szukania tego samego leku: każdy może utworzyć listę swoich ulubionych. Wystarczy, że doda lek do ulubionych, klikając w przycisk nad jego nazwą. Ta opcja przyda się na pewno osobom, które na stałe przyjmują konkretne preparaty.

Aplikacja jest dostępna za darmo:

Liczba wyświetleń:

1 213

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...