Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Znajdź ulotkę w telefonie

Chcesz sprawdzić skład leku, o którym właśnie usłyszałeś? Albo przypomnieć sobie informacje o preparacie, który stale przyjmujesz, a nie masz go akurat pod ręką? Wystarczy, że masz przy sobie telefon. Za jego pomocą sprawdzisz wszystkie dane w bezpłatnej aplikacji „Ulotki Leków”.

Dzięki aplikacji można w każdej chwili przeglądać opisy produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków, dostępnych na polskim rynku. W bazie aplikacji uwzględniono ich ponad 17 tysięcy.

Dostępne są dwie opcje wyszukiwania. Pierwsza to wybór modułu „Szukaj leku” z głównego menu aplikacji. Po kliknięciu w przycisk z tą nazwą wyświetla się alfabetyczny wykaz produktów, dostępnych w bazie aplikacji. Można także skorzystać z wyszukiwarki, której symbol znajduje się na niebieskim pasku, na górze ekranu.

Jak sugeruje nazwa aplikacji, informacje o leku są prezentowane w postaci ulotki. Otwiera się ona w formacie PDF po kliknięciu w jego nazwę. Ulotka zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące preparatu, takie jak skład, sposób stosowania, działania niepożądane, przechowywanie, dane podmiotu odpowiedzialnego, itp., itd. Przed otwarciem ulotki można natomiast zapoznać się z podstawowymi informacjami o produkcie, podanymi przy jego nazwie. Są to: INN, postać, dawka, dostępność oraz nazwa producenta. W aplikacji zamieszczone są także ceny produktów.

Zaletami aplikacji są prosta obsługa oraz przejrzysta prezentacja danych. Spośród licznych przydatnych opcji, w które jest wyposażona, warto wymienić zwłaszcza dwie.

Pierwsza to możliwość dodania leku do listy ulubionych. Służy do tego pomarańczowy przycisk, widoczny nad nazwą preparatu. Listę można później w łatwy sposób przeglądać, wybierając z głównego menu moduł „Twoje leki”.

Drugie udogodnienie, o którym warto wspomnieć, dotyczy zgłaszania braku leku. W sytuacji, gdy nie można znaleźć konkretnego produktu, należy kliknąć w ikonę ołówka, w prawym górnym rogu ekranu. Otworzy się okno, w którym trzeba wpisać nazwę szukanego leku, a następnie (klikając w „Wyślij”) przekazać tę informację do administratora aplikacji. Można również podać swój adres e-mail, aby otrzymać powiadomienie o dodaniu leku do bazy danych. Warto jednak przedtem upewnić się, czy nazwa wprowadzana do wyszukiwarki na pewno była prawidłowa.

Aplikacja jest dostępna za darmo:

Liczba wyświetleń:

1 143

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...