Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Darmowe leki dla seniorów – cały wykaz znajdziesz w aplikacji

Bezpłatna aplikacja mobilna Lek Seniora to kompletna i zawsze aktualna baza wiedzy o wszystkich bezpłatnych produktach leczniczych z programu 75 plus. Aplikacja cieszy się niesłabnącą popularnością – zarówno wśród profesjonalistów medycznych, jak i pacjentów oraz ich opiekunów.

Program 75 plus funkcjonuje już od roku. Do tej pory ponad 2,2 mln seniorów otrzymało bezpłatne leki, a realizacja projektu w bieżącym roku kosztowała 564 mln zł. Kwota przeznaczana na program 75 plus ma regularnie wzrastać – szacuje się, że w 2025 roku wyniesie 1 mld 203 mln zł.

Aktualnie obowiązujący wykaz darmowych leków dla seniorów uwzględnia 1530 pozycji. Są to produkty lecznicze dla chorych na cukrzycę, dla pacjentów ze zmianami neurologicznymi, a także stosowane w powszechnych chorobach (nadciśnienie, jaskra, choroba niedokrwienna serca, astma itd.). Wyczerpujące opisy wszystkich bezpłatnych leków można znaleźć w aplikacji Lek Seniora, zaprojektowanej i wykonanej przez zespół LekSeek Polska. Dzięki praktycznej i intuicyjnej wyszukiwarce każdy zainteresowany bez trudu dotrze do potrzebnych mu danych. Już wpisanie pierwszej litery spowoduje, że system podstawi listę najbardziej trafnych wyszukiwań.

Aplikacja podaje zawsze rzetelne i aktualne informacje, takie jak nazwa producenta i substancji czynnej, dostępne dawki i wielkość opakowania, skład, interakcje, dawkowanie, ostrzeżenia, działania niepożądane itp. Zawartość bazy można przeglądać nie tylko według nazwy produktu, lecz także według klasyfikacji ICD-10. Korzystając z tej drugiej metody, użytkownik zapozna się z listą preparatów przypisanych do konkretnego schorzenia.

W aplikacji znajduje się minisłowniczek, wyjaśniający znaczenie podstawowych pojęć, tj. „bezpłatny 75+”, „wszystkie zrejestrowane wskazania” oraz „określone wskazania”. Dodatkowo, dla wygody użytkowników wyposażyliśmy aplikację w opcję pozwalającą dostosować wielkość czcionki do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej przydatnej funkcjonalności, którą oferuje Lek Seniora. Otóż, aplikacja umożliwia przeglądanie szczegółowych opisów leków spoza programu 75 plus. W efekcie jest ona wszechstronnym źródłem wiedzy.

Natomiast osoby, które nie przepadają za nowoczesnymi rozwiązaniami mobilnymi, mogą skorzystać z wyszukiwarki leków zamieszczonej na stronie www.lekseniora.pl. Warto regularnie odwiedzać wspomniany serwis, ponieważ publikujemy tam najświeższe i najważniejsze informacje na temat programu 75 plus.

Pobierz aplikację Lek Seniora zupełnie za darmo:

  

Liczba wyświetleń:

337

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...