Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biurokracja? Nie w Gabinecie drWidget

Uciążliwa biurokracja spędza sen z powiek wielu lekarzom. Stałe zmaganie się ze stertą dokumentów pochłania mnóstwo czasu – tracą na tym i lekarze, i pacjenci. Na szczęście dobry program, taki jak Gabinet drWidget, pomaga uporać się z kłopotliwą biurokracją.

Podczas każdej wizyty lekarz wykonuje szereg czynności administracyjnych, w tym między innymi przegląda dotychczasową dokumentację medyczną pacjenta, opisuje wizytę, wystawia recepty, zwolnienia i zalecenia. Realizacja tych i wszystkich innych zadań administracyjnych tradycyjnymi metodami zajmuje tak dużo czasu, że na badanie i diagnozę pozostaje zaledwie kilka minut. Dlatego warto wdrożyć odpowiedni program do prowadzenia placówek medycznych – dzięki niemu lekarze mogą pracować szybko i wydajnie.

Takim programem z całą pewnością jest Gabinet drWidget, opracowany przez zespół specjalistów z LekSeek Polska. Przy jego pomocy wypisanie elektronicznej recepty zajmuje dosłownie chwilę. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki automatycznemu uzupełnianiu się części pól (na przykład danych placówki czy konkretnego pacjenta), licznym podpowiedziom i intuicyjnej wyszukiwarce leków.

Równie proste jest wystawianie innych dokumentów oraz opisywanie wizyt. Lekarz ma do dyspozycji wiele udogodnień, między innymi szablony, wzorce, wyszukiwarki (na przykład ICD9 oraz ICD10) i obszerną bibliotekę gotowych formularzy. Co istotne, Gabinet drWidget można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – poprzez edycję dostępnych formularzy i słowników wyszukiwań.

Oczywiście program zapewnia wygodny wgląd do karty pacjenta ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, takimi jak przebyte choroby, rozpoznania, stosowane leki, uzależnienia czy alergie. W karcie można błyskawicznie znaleźć wybrane frazy, korzystając z praktycznej wyszukiwarki. Lekarz nie musi już wertować stosu kartek w poszukiwaniu potrzebnych danych. Zyskany czas można przeznaczyć na to, co najważniejsze, czyli przeprowadzenie wnikliwego badania, dokładne objaśnienie pacjentowi postawionej diagnozy i rozwianie wszystkich jego wątpliwości związanych z chorobą.

Na koniec warto dodać, że Gabinet drWidget to rozwiązanie idealne zarówno dla indywidualnej praktyki, jak i dużej przychodni. Program pozwala sprawnie organizować pracę w placówce oraz komfortowo przeprowadzać wizyty. W końcu lekarz może zapomnieć o żmudnym wypisywaniu kolejnych druków – dzięki Gabinetowi wiele spraw załatwi zaledwie kilkoma kliknięciami.

 

Liczba wyświetleń:

92

Skomentuj

14 września w Gdańsku Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zawarło porozumienie o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Porozumienie dotyczy strategicznej współpracy w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obejmującej...
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej za pośrednictwem...
Aplikacja mobilna drWidget ICD-9 pozwala na natychmiastowy dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Aplikacja jest jednym z elementów Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Klasyfikacja ICD-9 to specjalistyczne narzędzie,...
3 października 2017, Warszawa Konferencja naukowa "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" odbędzie się 3 października 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Będzie to pierwsza w Polsce konferencja, która posłuży zaplanowaniu FORESIGHTU...