Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biurokracja? Nie w Gabinecie drWidget

Uciążliwa biurokracja spędza sen z powiek wielu lekarzom. Stałe zmaganie się ze stertą dokumentów pochłania mnóstwo czasu – tracą na tym i lekarze, i pacjenci. Na szczęście dobry program, taki jak Gabinet drWidget, pomaga uporać się z kłopotliwą biurokracją.

Podczas każdej wizyty lekarz wykonuje szereg czynności administracyjnych, w tym między innymi przegląda dotychczasową dokumentację medyczną pacjenta, opisuje wizytę, wystawia recepty, zwolnienia i zalecenia. Realizacja tych i wszystkich innych zadań administracyjnych tradycyjnymi metodami zajmuje tak dużo czasu, że na badanie i diagnozę pozostaje zaledwie kilka minut. Dlatego warto wdrożyć odpowiedni program do prowadzenia placówek medycznych – dzięki niemu lekarze mogą pracować szybko i wydajnie.

Takim programem z całą pewnością jest Gabinet drWidget, opracowany przez zespół specjalistów z LekSeek Polska. Przy jego pomocy wypisanie elektronicznej recepty zajmuje dosłownie chwilę. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki automatycznemu uzupełnianiu się części pól (na przykład danych placówki czy konkretnego pacjenta), licznym podpowiedziom i intuicyjnej wyszukiwarce leków.

Równie proste jest wystawianie innych dokumentów oraz opisywanie wizyt. Lekarz ma do dyspozycji wiele udogodnień, między innymi szablony, wzorce, wyszukiwarki (na przykład ICD9 oraz ICD10) i obszerną bibliotekę gotowych formularzy. Co istotne, Gabinet drWidget można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – poprzez edycję dostępnych formularzy i słowników wyszukiwań.

Oczywiście program zapewnia wygodny wgląd do karty pacjenta ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, takimi jak przebyte choroby, rozpoznania, stosowane leki, uzależnienia czy alergie. W karcie można błyskawicznie znaleźć wybrane frazy, korzystając z praktycznej wyszukiwarki. Lekarz nie musi już wertować stosu kartek w poszukiwaniu potrzebnych danych. Zyskany czas można przeznaczyć na to, co najważniejsze, czyli przeprowadzenie wnikliwego badania, dokładne objaśnienie pacjentowi postawionej diagnozy i rozwianie wszystkich jego wątpliwości związanych z chorobą.

Na koniec warto dodać, że Gabinet drWidget to rozwiązanie idealne zarówno dla indywidualnej praktyki, jak i dużej przychodni. Program pozwala sprawnie organizować pracę w placówce oraz komfortowo przeprowadzać wizyty. W końcu lekarz może zapomnieć o żmudnym wypisywaniu kolejnych druków – dzięki Gabinetowi wiele spraw załatwi zaledwie kilkoma kliknięciami.

 

Liczba wyświetleń:

354

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...