Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biurokracja? Nie w Gabinecie drWidget

Uciążliwa biurokracja spędza sen z powiek wielu lekarzom. Stałe zmaganie się ze stertą dokumentów pochłania mnóstwo czasu – tracą na tym i lekarze, i pacjenci. Na szczęście dobry program, taki jak Gabinet drWidget, pomaga uporać się z kłopotliwą biurokracją.

Podczas każdej wizyty lekarz wykonuje szereg czynności administracyjnych, w tym między innymi przegląda dotychczasową dokumentację medyczną pacjenta, opisuje wizytę, wystawia recepty, zwolnienia i zalecenia. Realizacja tych i wszystkich innych zadań administracyjnych tradycyjnymi metodami zajmuje tak dużo czasu, że na badanie i diagnozę pozostaje zaledwie kilka minut. Dlatego warto wdrożyć odpowiedni program do prowadzenia placówek medycznych – dzięki niemu lekarze mogą pracować szybko i wydajnie.

Takim programem z całą pewnością jest Gabinet drWidget, opracowany przez zespół specjalistów z LekSeek Polska. Przy jego pomocy wypisanie elektronicznej recepty zajmuje dosłownie chwilę. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki automatycznemu uzupełnianiu się części pól (na przykład danych placówki czy konkretnego pacjenta), licznym podpowiedziom i intuicyjnej wyszukiwarce leków.

Równie proste jest wystawianie innych dokumentów oraz opisywanie wizyt. Lekarz ma do dyspozycji wiele udogodnień, między innymi szablony, wzorce, wyszukiwarki (na przykład ICD9 oraz ICD10) i obszerną bibliotekę gotowych formularzy. Co istotne, Gabinet drWidget można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – poprzez edycję dostępnych formularzy i słowników wyszukiwań.

Oczywiście program zapewnia wygodny wgląd do karty pacjenta ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, takimi jak przebyte choroby, rozpoznania, stosowane leki, uzależnienia czy alergie. W karcie można błyskawicznie znaleźć wybrane frazy, korzystając z praktycznej wyszukiwarki. Lekarz nie musi już wertować stosu kartek w poszukiwaniu potrzebnych danych. Zyskany czas można przeznaczyć na to, co najważniejsze, czyli przeprowadzenie wnikliwego badania, dokładne objaśnienie pacjentowi postawionej diagnozy i rozwianie wszystkich jego wątpliwości związanych z chorobą.

Na koniec warto dodać, że Gabinet drWidget to rozwiązanie idealne zarówno dla indywidualnej praktyki, jak i dużej przychodni. Program pozwala sprawnie organizować pracę w placówce oraz komfortowo przeprowadzać wizyty. W końcu lekarz może zapomnieć o żmudnym wypisywaniu kolejnych druków – dzięki Gabinetowi wiele spraw załatwi zaledwie kilkoma kliknięciami.

 

Liczba wyświetleń:

245

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...