Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w Gabinecie drWidget?

W Gabinecie drWidget pojawiły się kolejne nowości: siatki centylowe oraz możliwość dodawania i wyświetlania plików DICOM. To jednak nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w programie i wypróbuj nowe funkcjonalności – wierzymy, że będą pomocne w Twojej codziennej pracy.

Siatki centylowe

Jak wiadomo, siatki centylowe pozwalają zweryfikować, czy dziecko rozwija się prawidłowo. W sekcji „Badanie” (panel wizyty) znajduje się zakładka „Pomiary”, gdzie można regularnie uzupełniać dane dotyczące m.in. wagi oraz wzrostu. Tam też dostępne są siatki centylowe. Wystarczy dosłownie chwila, by wygenerować wykres i prawidłowo zinterpretować wyniki małego pacjenta.

Wyświetlanie plików DICOM

Druga nowość to możliwość wyświetlania plików DICOM. Dane w takim formacie zapisuje się w panelu wizyty: poprzez sekcję „Badanie” (zakładka „Badanie obrazowe”) oraz sekcję „Dokumenty”. Podczas dodawania pliku należy oznaczyć jego typ, korzystając z rozwijanego menu. W razie potrzeby można także napisać krótką notatkę przy każdym dokumencie.

Obsługa cudzoziemców

Ponadto Gabinet drWidget umożliwia obsługę cudzoziemców. Jeśli pacjent pochodzi z zagranicy i dysponuje Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, to koniecznie dodaj ten dokument do programu. W karcie pacjenta, z menu po lewej stronie należy wybrać sekcję „Ubezpieczenie NFZ”, a następnie kliknąć w przycisk „Dodaj dokument”. Wypełniając formularz, w polu „Rodzaj dokumentu” trzeba zaznaczyć „EKUZ”.

Cały czas pracujemy nad wdrożeniem do Gabinetu drWidget kolejnych udogodnień. O zaistniałych zmianach będziemy na bieżąco informować.

Liczba wyświetleń:

318

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...