Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w Gabinecie drWidget?

W Gabinecie drWidget pojawiły się kolejne nowości: siatki centylowe oraz możliwość dodawania i wyświetlania plików DICOM. To jednak nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w programie i wypróbuj nowe funkcjonalności – wierzymy, że będą pomocne w Twojej codziennej pracy.

Siatki centylowe

Jak wiadomo, siatki centylowe pozwalają zweryfikować, czy dziecko rozwija się prawidłowo. W sekcji „Badanie” (panel wizyty) znajduje się zakładka „Pomiary”, gdzie można regularnie uzupełniać dane dotyczące m.in. wagi oraz wzrostu. Tam też dostępne są siatki centylowe. Wystarczy dosłownie chwila, by wygenerować wykres i prawidłowo zinterpretować wyniki małego pacjenta.

Wyświetlanie plików DICOM

Druga nowość to możliwość wyświetlania plików DICOM. Dane w takim formacie zapisuje się w panelu wizyty: poprzez sekcję „Badanie” (zakładka „Badanie obrazowe”) oraz sekcję „Dokumenty”. Podczas dodawania pliku należy oznaczyć jego typ, korzystając z rozwijanego menu. W razie potrzeby można także napisać krótką notatkę przy każdym dokumencie.

Obsługa cudzoziemców

Ponadto Gabinet drWidget umożliwia obsługę cudzoziemców. Jeśli pacjent pochodzi z zagranicy i dysponuje Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, to koniecznie dodaj ten dokument do programu. W karcie pacjenta, z menu po lewej stronie należy wybrać sekcję „Ubezpieczenie NFZ”, a następnie kliknąć w przycisk „Dodaj dokument”. Wypełniając formularz, w polu „Rodzaj dokumentu” trzeba zaznaczyć „EKUZ”.

Cały czas pracujemy nad wdrożeniem do Gabinetu drWidget kolejnych udogodnień. O zaistniałych zmianach będziemy na bieżąco informować.

Liczba wyświetleń:

234

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że pod koniec I kwartału 2018 roku w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt wystawiania e-recept. Specjaliści z CSIOZ nie ujawnili jeszcze, o które miasto chodzi, ale...
System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie działań...
Największą popularnością wśród pacjentów cieszą się te aplikacje mobilne, które ułatwiają prowadzenie kuracji. Przykładem jednej z nich jest Koszt Terapii. To aplikacja, która pomoże obliczyć wydatki na leczenie oraz znaleźć zamienniki leków. Atutem...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...