Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w Gabinecie drWidget?

W Gabinecie drWidget pojawiły się kolejne nowości: siatki centylowe oraz możliwość dodawania i wyświetlania plików DICOM. To jednak nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze zmieniło się w programie i wypróbuj nowe funkcjonalności – wierzymy, że będą pomocne w Twojej codziennej pracy.

Siatki centylowe

Jak wiadomo, siatki centylowe pozwalają zweryfikować, czy dziecko rozwija się prawidłowo. W sekcji „Badanie” (panel wizyty) znajduje się zakładka „Pomiary”, gdzie można regularnie uzupełniać dane dotyczące m.in. wagi oraz wzrostu. Tam też dostępne są siatki centylowe. Wystarczy dosłownie chwila, by wygenerować wykres i prawidłowo zinterpretować wyniki małego pacjenta.

Wyświetlanie plików DICOM

Druga nowość to możliwość wyświetlania plików DICOM. Dane w takim formacie zapisuje się w panelu wizyty: poprzez sekcję „Badanie” (zakładka „Badanie obrazowe”) oraz sekcję „Dokumenty”. Podczas dodawania pliku należy oznaczyć jego typ, korzystając z rozwijanego menu. W razie potrzeby można także napisać krótką notatkę przy każdym dokumencie.

Obsługa cudzoziemców

Ponadto Gabinet drWidget umożliwia obsługę cudzoziemców. Jeśli pacjent pochodzi z zagranicy i dysponuje Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, to koniecznie dodaj ten dokument do programu. W karcie pacjenta, z menu po lewej stronie należy wybrać sekcję „Ubezpieczenie NFZ”, a następnie kliknąć w przycisk „Dodaj dokument”. Wypełniając formularz, w polu „Rodzaj dokumentu” trzeba zaznaczyć „EKUZ”.

Cały czas pracujemy nad wdrożeniem do Gabinetu drWidget kolejnych udogodnień. O zaistniałych zmianach będziemy na bieżąco informować.

Liczba wyświetleń:

426

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...