Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jakie cechy będzie miało dziecko? Odpowiedź poda aplikacja

Aplikacja mobilna Cecha Bobasa z pewnością zainteresuje wszystkich przyszłych rodziców. Dzięki niej można bowiem sprawdzić, jaki kolor oczu i jaką grupę krwi będzie miało nowo narodzone dziecko. Dodatkowo aplikacja wskaże prawdopodobieństwo wystąpienia u malucha nietolerancji laktozy.

Tego wszystkiego można się dowiedzieć całkowicie za darmo. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na telefon, aby szybko i bez najmniejszego trudu określić cechy swojego wyczekiwanego potomka.

Narzędzie zostało podzielone na trzy moduły. „Grupa krwi” to pierwszy z nich. Żeby sprawdzić, jaką grupę krwi będzie miało dziecko, należy wcześniej podać dane rodziców i ewentualnie dziadków. Następnie aplikacja wskaże procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia określonych grup krwi u malucha.

Na podobnej zasadzie działają kolejne moduły, tj. „Kolor oczu” i „Tolerancja laktozy”. Najpierw użytkownik musi wprowadzić dane matki i ojca oraz opcjonalnie babci i dziadka. Po chwili okaże się odpowiednio: jaki kolor oczu może mieć nowo narodzone dziecko oraz jaka jest szansa, że wystąpi u niego nietolerancja laktozy. Wszystkie wartości podawane są w procentach. Warto wprowadzać opcjonalne dane dotyczące dziadków, ponieważ dzięki temu można uzyskać dokładniejszy wynik.

Ta przydatna i bardzo prosta w użyciu aplikacja została zaprojektowana i wykonana przez zespół LekSeek Polska. Intuicyjne menu, szybkość działania i przyjazna grafika, odpowiednio dopasowana do poszczególnych modułów – to zalety aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, by zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się, do kogo będzie podobne dziecko.

Specjaliści z LekSeek Polska przygotowali dla rodziców jeszcze dwie ciekawe propozycje. Pierwsza z nich to aplikacja o nazwie „Szczepienia”. Dzięki niej można prowadzić książeczkę szczepień w telefonie. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, aplikacja przypomni o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach. Natomiast druga propozycja to „Centyle”, czyli narzędzie pozwalające ocenić, czy maluch rozwija się prawidłowo. Należy podać jego wzrost, wagę, obwód głowy i BMI, aby aplikacja przedstawiła wyniki na siatkach centylowych, które są jedną z metod oceny rozwoju fizycznego dziecka na tle populacji.

Oczywiście wszystkie wymienione aplikacje mobilne można pobrać zupełnie za darmo.

Pobierz aplikację Cecha Bobasa:

  

Liczba wyświetleń:

214

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że pod koniec I kwartału 2018 roku w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt wystawiania e-recept. Specjaliści z CSIOZ nie ujawnili jeszcze, o które miasto chodzi, ale...
System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie działań...
Największą popularnością wśród pacjentów cieszą się te aplikacje mobilne, które ułatwiają prowadzenie kuracji. Przykładem jednej z nich jest Koszt Terapii. To aplikacja, która pomoże obliczyć wydatki na leczenie oraz znaleźć zamienniki leków. Atutem...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...