Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jakie cechy będzie miało dziecko? Odpowiedź poda aplikacja

Aplikacja mobilna Cecha Bobasa z pewnością zainteresuje wszystkich przyszłych rodziców. Dzięki niej można bowiem sprawdzić, jaki kolor oczu i jaką grupę krwi będzie miało nowo narodzone dziecko. Dodatkowo aplikacja wskaże prawdopodobieństwo wystąpienia u malucha nietolerancji laktozy.

Tego wszystkiego można się dowiedzieć całkowicie za darmo. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na telefon, aby szybko i bez najmniejszego trudu określić cechy swojego wyczekiwanego potomka.

Narzędzie zostało podzielone na trzy moduły. „Grupa krwi” to pierwszy z nich. Żeby sprawdzić, jaką grupę krwi będzie miało dziecko, należy wcześniej podać dane rodziców i ewentualnie dziadków. Następnie aplikacja wskaże procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia określonych grup krwi u malucha.

Na podobnej zasadzie działają kolejne moduły, tj. „Kolor oczu” i „Tolerancja laktozy”. Najpierw użytkownik musi wprowadzić dane matki i ojca oraz opcjonalnie babci i dziadka. Po chwili okaże się odpowiednio: jaki kolor oczu może mieć nowo narodzone dziecko oraz jaka jest szansa, że wystąpi u niego nietolerancja laktozy. Wszystkie wartości podawane są w procentach. Warto wprowadzać opcjonalne dane dotyczące dziadków, ponieważ dzięki temu można uzyskać dokładniejszy wynik.

Ta przydatna i bardzo prosta w użyciu aplikacja została zaprojektowana i wykonana przez zespół LekSeek Polska. Intuicyjne menu, szybkość działania i przyjazna grafika, odpowiednio dopasowana do poszczególnych modułów – to zalety aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, by zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się, do kogo będzie podobne dziecko.

Specjaliści z LekSeek Polska przygotowali dla rodziców jeszcze dwie ciekawe propozycje. Pierwsza z nich to aplikacja o nazwie „Szczepienia”. Dzięki niej można prowadzić książeczkę szczepień w telefonie. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, aplikacja przypomni o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach. Natomiast druga propozycja to „Centyle”, czyli narzędzie pozwalające ocenić, czy maluch rozwija się prawidłowo. Należy podać jego wzrost, wagę, obwód głowy i BMI, aby aplikacja przedstawiła wyniki na siatkach centylowych, które są jedną z metod oceny rozwoju fizycznego dziecka na tle populacji.

Oczywiście wszystkie wymienione aplikacje mobilne można pobrać zupełnie za darmo.

Pobierz aplikację Cecha Bobasa:

  

Liczba wyświetleń:

307

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...