Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jakie cechy będzie miało dziecko? Odpowiedź poda aplikacja

Aplikacja mobilna Cecha Bobasa z pewnością zainteresuje wszystkich przyszłych rodziców. Dzięki niej można bowiem sprawdzić, jaki kolor oczu i jaką grupę krwi będzie miało nowo narodzone dziecko. Dodatkowo aplikacja wskaże prawdopodobieństwo wystąpienia u malucha nietolerancji laktozy.

Tego wszystkiego można się dowiedzieć całkowicie za darmo. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na telefon, aby szybko i bez najmniejszego trudu określić cechy swojego wyczekiwanego potomka.

Narzędzie zostało podzielone na trzy moduły. „Grupa krwi” to pierwszy z nich. Żeby sprawdzić, jaką grupę krwi będzie miało dziecko, należy wcześniej podać dane rodziców i ewentualnie dziadków. Następnie aplikacja wskaże procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia określonych grup krwi u malucha.

Na podobnej zasadzie działają kolejne moduły, tj. „Kolor oczu” i „Tolerancja laktozy”. Najpierw użytkownik musi wprowadzić dane matki i ojca oraz opcjonalnie babci i dziadka. Po chwili okaże się odpowiednio: jaki kolor oczu może mieć nowo narodzone dziecko oraz jaka jest szansa, że wystąpi u niego nietolerancja laktozy. Wszystkie wartości podawane są w procentach. Warto wprowadzać opcjonalne dane dotyczące dziadków, ponieważ dzięki temu można uzyskać dokładniejszy wynik.

Ta przydatna i bardzo prosta w użyciu aplikacja została zaprojektowana i wykonana przez zespół LekSeek Polska. Intuicyjne menu, szybkość działania i przyjazna grafika, odpowiednio dopasowana do poszczególnych modułów – to zalety aplikacji. Wystarczy kilka kliknięć, by zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się, do kogo będzie podobne dziecko.

Specjaliści z LekSeek Polska przygotowali dla rodziców jeszcze dwie ciekawe propozycje. Pierwsza z nich to aplikacja o nazwie „Szczepienia”. Dzięki niej można prowadzić książeczkę szczepień w telefonie. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, aplikacja przypomni o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach. Natomiast druga propozycja to „Centyle”, czyli narzędzie pozwalające ocenić, czy maluch rozwija się prawidłowo. Należy podać jego wzrost, wagę, obwód głowy i BMI, aby aplikacja przedstawiła wyniki na siatkach centylowych, które są jedną z metod oceny rozwoju fizycznego dziecka na tle populacji.

Oczywiście wszystkie wymienione aplikacje mobilne można pobrać zupełnie za darmo.

Pobierz aplikację Cecha Bobasa:

  

Liczba wyświetleń:

426

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...