Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacje Apptekarz - bezpłatne, rzetelne i wyczerpujące źródło danych o lekach

Baza Leków, Interakcje oraz Receptury to zestaw aplikacji, wchodzących w skład serii Apptekarz. Gwarantują one farmaceucie i lekarzowi pełen komplet danych na temat leków - zarówno gotowych, jak i recepturowych.

Warta podkreślenia jest przede wszystkim bogata zawartość aplikacji. Za ich pomocą użytkownik otrzymuje dostęp do wyczerpujących danych, nie musi więc korzystać z dodatkowych źródeł informacji.

W przypadku aplikacji Baza Leków jest to ponad 17 tys. opisów produktów. Aplikacja zawiera informacje o wszystkich lekach dopuszczonych do sprzedaży w Polsce (refundowanych, nierefundowanych, na i bez recepty) oraz wybranych suplementach diety oraz dermokosmetykach.

Do dyspozycji użytkownika jest wiele różnych opcji wyszukiwania danych. Opis każdego leku uwzględnia m.in. ostrzeżenia specjalne, stopnie odpłatności, status, substancje czynne (INN) i klasy ATC. W aplikacji znajdują się również precyzyjne wskazania do refundacji dla odpowiednich odpłatności na podstawie ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego), pkt 4.1.

Zawartość aplikacji Interakcje obejmuje ponad 35 tys. opisów interakcji. Pozwala ona na szybką weryfikację ewentualnych wzajemnych oddziaływań substancji leczniczych przy jednoczesnym podaniu. Jej konieczność zachodzi zwłaszcza wtedy, gdy pacjent przyjmuje równolegle kilka preparatów. W tej sytuacji opisywana aplikacja okazuje się szczególnie pomocna, umożliwia bowiem jednoczesne sprawdzenie aż 10 leków.

W bazie aplikacji znajdują się wszystkie leki dostępne w Polsce. Uwzględniono również ostrzeżenia specjalne (ciąża, stosowanie leku u kierowców oraz o środkach odrzucających i substancjach psychotropowych). Bazę leków udostępnia LekSeek Polska, dane dotyczące interakcji farmakologicznych - Farmacja.net.

Ostatnia aplikacja z serii Aptekarz to Receptury. Znajdują się w niej opisy ponad 250 najczęściej stosowanych receptur leczniczych. Użytkownik sprawdzi tu informacje o składzie (ze wskazaniem ilości i proporcji składników), sposobie wykonania, stosowaniu oraz postaci preparatu (płyn, krem, proszek, czopek, lek oczny). W aplikacji zamieszczony jest również wykaz środków i substancji farmaceutycznych (wykaz A - substancje bardzo silnie działające, B - substancje silnie działające, N - środki odurzające oraz pozostałe), z odniesieniem do konkretnych receptur z użyciem danej substancji.

Właściwy dobór składników receptury jest możliwy dzięki zawartym w aplikacji kalkulatorom, miarom i przelicznikom.

Wszystkie opisywane aplikacje są bezpłatne. Dodatkowym atutem w przypadku każdej z nich jest intuicyjne menu oraz zaawansowana wyszukiwarka. Twórca serii Apptekarz, firma LekSeek, gwarantuje także rzetelną zawartość, zgodną z obowiązującymi przepisami prawa oraz jej automatyczną, regularną aktualizację.

Liczba wyświetleń:

405

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...