Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Serwis Pylenia.PL - przewodnik dla lekarzy i pacjentów

Wystarczy zarejestrować się w serwisie Pylenia.PL, aby otrzymywać poprzez e-mail lub sms aktualne komunikaty o pyleniach. Taką możliwość oferuje nie tylko alergikom, ale i lekarzom twórca serwisu, firma LekSeek Polska.

W wiadomości uwzględnione zostaną region kraju i rodzaj alergenu - stosownego wyboru należy dokonać podczas zakładania konta. Warto je założyć, bowiem dla zarejestrowanych użytkowników serwisu dostępne będą różne udogodnienia.

Jak wspomniano, konto może tu założyć zarówno pacjent, jak i lekarz. Takie też jest jedno z założeń serwisu - ułatwienie pacjentowi znalezienia wybranego specjalisty, głównie alergologa i dermatologa. Zarejestrowani pacjenci będą mogli za pomocą interaktywnej platformy medycznej nie tylko wyszukiwać zarejestrowanych lekarzy, ale również zapisywać się do nich na wizyty.

Serwis został tak zaprojektowany, aby lekarze i pacjenci znaleźli w nim przydatne informacje. Alergicy dowiedzą się, jak bronić się przed alergią i w jaki sposób łagodzić jej objawy. Do specjalistów adresowane są najnowsze doniesienia naukowe i ciekawostki medyczne.

Ważną częścią serwisu są oczywiście aktualne komunikaty o pyleniach. Można się z nimi zapoznać na kilka sposobów. Służą do tego m.in. rozwijane zakładki, które pozwalają wybrać rodzaj pylenia, region oraz przedział czasowy. Po kliknięciu w „Szukaj” wyświetlą się informacje (również w postaci przejrzystej grafiki) o stężeniu alergenów oraz tendencji pylenia.

Wygodną opcją jest także kliknięcie bezpośrednio w mapę Polski - tak można sprawdzić dane z poszczególnych regionów kraju. Komunikaty o pyleniach są również dostępne w sekcji pod taką nazwą w głównym menu strony.
Oprócz komunikatów bieżących, w serwisie publikowane są dane archiwalne, jak i prognozy na najbliższy okres.

Orientacyjny przebieg pylenia poszczególnych roślin w konkretnych miesiącach, w różnych regionach Polski można natomiast sprawdzić w kalendarzu pyleń. Został on opracowany na podstawie danych z lat ubiegłych. Aby łatwiej go było przeglądać, wystarczy skorzystać z przycisku „Kliknij, aby wyróżnić”. Za jego pomocą można wybrać dany alergen, co powoduje automatyczną zmianę koloru paska informacji i poprawia ich czytelność.

Alergicy mogą również znaleźć w serwisie ciekawostki o sprawcach swoich kłopotów zdrowotnych - w odrębnej sekcji „Alergeny”. Zaprezentowane są tu zdjęcia roślin, ich opisy czy też fakty związane z ich występowaniem.

 

Liczba wyświetleń:

414

Skomentuj

14 września w Gdańsku Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zawarło porozumienie o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Porozumienie dotyczy strategicznej współpracy w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obejmującej...
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej za pośrednictwem...
Aplikacja mobilna drWidget ICD-9 pozwala na natychmiastowy dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Aplikacja jest jednym z elementów Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Klasyfikacja ICD-9 to specjalistyczne narzędzie,...
3 października 2017, Warszawa Konferencja naukowa "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" odbędzie się 3 października 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Będzie to pierwsza w Polsce konferencja, która posłuży zaplanowaniu FORESIGHTU...