Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Twórcy programów gabinetowych mogą już testować oprogramowanie dla e-recepty

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) udostępniło środowisko integracyjne, które pozwoli autorom programów do obsługi e-recepty sprawdzić ich zgodność z Elektroniczną Platformą Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych P1.

To kolejny ważny krok do wprowadzenia e-recepty. Przypomnijmy, że na niedawnej konferencji poświęconej e-zdrowiu, Konstanty Radziwiłł wyraził nadzieję, że pod koniec tego roku uda się sfinalizować, a w I kwartale 2018 roku udostępnić, elektroniczną receptę.

Dyrektor CSIOZ Marcin Węgrzyniak, na tej samej konferencji poinformował, że planowane jest przetestowanie e-recepty w jakiejś części naszego kraju już w lutym 2018 roku.

Programem całkowicie przystosowanym do nowych rozwiązań jest Gabinet drWidget, przygotowany przez firmę LekSeek Polska. Gabinet drWidget już teraz w bardzo prosty sposób umożliwia wystawianie i drukowanie recept lekarskich, zgodnie z wytycznymi NFZ oraz obowiązującymi przepisami, a gdy tylko resort zdrowia umożliwi wystawianie e-recepty, program automatycznie dostosuje się do nowych funkcjonalności i pozwoli bardzo płynnie przejść do nowych rozwiązań.

Proces wystawiania recepty w programie Gabinet drWidget został maksymalnie uproszczony. Lekarz ma do pomocy system automatycznych podpowiedzi, dzięki którym wypełnia receptę w kilka sekund. Do dyspozycji lekarza są także narzędzia (Baza Leków, Baza Interakcji, kalkulatory medyczne), dzięki którym ma on możliwość natychmiastowego sprawdzenia wszystkich informacji o danym produkcie oraz dobrania optymalnej dawki dla konkretnego pacjenta.

Gabinet drWidget to nowoczesne oprogramowanie do zarządzania przychodnią lub indywidualnym gabinetem, zaprojektowane z myślą o lekarzach ceniących proste rozwiązania o innowacyjnym charakterze. Powstało przy współpracy wybitnych ekspertów, którzy przez wiele miesięcy testowali jego możliwości, tworząc program dostosowany do potrzeb i standardów środowiska medycznego.

Chcąc korzystać z programu, wystarczy założyć konto na stronie drw.pl. Dla wszystkich zainteresowanych dostępna jest też wersja demonstracyjna (z fikcyjnymi danymi), która pozwala zapoznać się z programem i jego różnymi funkcjami.

W razie pytań dotyczących dostępu do programu, bezpieczeństwa danych czy jakichkolwiek innych kwestii zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod nr telefonu 33 445 43 45 lub drogą mailową na kontakt@drw.pl.

Liczba wyświetleń:

2 986

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...