Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja wskaże zamienniki leków i pomoże trafić do apteki

Jak najszybciej znaleźć zamiennik danego produktu leczniczego? Wystarczy skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej o nazwie Ceny Leków. Dzięki niej każdy użytkownik bez trudu znajdzie zamiennik zarówno leku wydawanego na, jak i bez recepty. Sprawdź, jakie jeszcze funkcjonalności oferuje aplikacja, zaprojektowana i wykonana przez zespół LekSeek Polska.

Aby wyszukać zamienniki, należy skorzystać z modułu „Zeskanuj kod”. Zeskanowanie kodu kreskowego wybranego produktu leczniczego spowoduje, że na ekranie pojawi się jego nazwa. Trzeba w nią kliknąć, aby zobaczyć listę dostępnych zamienników. Przy każdej pozycji podane są takie informacje, jak nazwa handlowa, nazwa producenta, wielkość opakowania, poziom odpłatności oraz cena. W razie problemów z rozszyfrowaniem skrótów zachęcamy do przejrzenia minisłowniczka (moduł „Ustawienia”, zakładka „Odpłatności”).

Jest jeszcze drugi sposób pozwalający odnaleźć zamienniki produktów. Żeby z niego skorzystać, należy przejść do modułu „Wyszukaj lek”. Tam została zamieszczona praktyczna wyszukiwarka umożliwiająca użytkownikom szybkie dotarcie do potrzebnych danych.

Co istotne, jeśli klikniemy w nazwę wybranego produktu, to zostaniemy przeniesieni do aplikacji Opisy Leków. Tutaj znajdziemy takie informacje o lekach, jak skład, działanie, interakcje, substancje czynne, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania, stosowanie w czasie ciąży, ostrzeżenia dla kierowców. Zespół LekSeek Polska na bieżąco aktualizuje aplikację, dlatego treści przez nią podawane są całkowicie wiarygodne. Obecnie w bazie znajduje się ponad 17 tys. opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków.

Aplikacja Ceny Leków posiada jeszcze jedną bardzo przydatną funkcjonalność. Otóż, umożliwia ona szybkie odnalezienie aptek na mapie Polski. Otworzenie modułu „Znajdź aptekę” sprawi, że wczyta się mapa i aplikacja wskaże lokalizację użytkownika oraz okoliczne apteki. W ten oto wygodny i prosty sposób można sprawdzić adresy, numery telefonu, e-maile oraz godziny otwarcia. Teraz w kryzysowej sytuacji każdy pacjent bez trudu trafi do najbliższej apteki i kupi niezbędne mu produkty.

Opisywana aplikacja cieszy się popularnością szczególnie wśród pacjentów, którzy szukają tańszych zamienników leków oraz szczegółowych informacji na temat przyjmowanych przez siebie preparatów. Z proponowanego przez nas narzędzia mobilnego korzystają także lekarze potrzebujący precyzyjnych i rzetelnych danych. Bardzo łatwa, intuicyjna obsługa oraz błyskawiczne działanie zapewniają pełen komfort użytkowania. Tradycyjnie, aplikację oddajemy do dyspozycji osób zainteresowanych zupełnie za darmo.

Pobierz aplikację:

  

Liczba wyświetleń:

1 092

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...