Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Powstaje system opieki nad osobami chorymi na epilepsję

QNeuro to system monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę. Dzięki połączeniu specjalnie stworzonych narzędzi diagnostycznych z cyfrową bazą wiedzy i danych medycznych, QNeuro umożliwi postawienie najlepszej diagnozy oraz dobranie najbardziej odpowiedniej terapii dla chorego.

W Polsce jest ponad 400 tys. osób chorych na padaczkę. Neurologów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Epileptologii jest około 300, z czego zaledwie 10% z nich jest certyfikowanych jako specjalistów epileptologii. Potrzebne są rozwiązania, które ułatwią pacjentom dostęp do badań encefalograficznych (EEG – badanie przepływu fal mózgowych), konsultacji ze specjalistami oraz stałego nadzoru nad przebiegiem ich choroby. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, dr n. med. Piotr Zwoliński, specjalista-epileptolog, który od wielu lat pomaga chorym na padaczkę, stworzył projekt QNeuro.

– QNeuro to kompletny system opieki nad osobami chorymi na epilepsję. Dzięki zastosowaniu rozwiązań telemedycyny będziemy mieli możliwość prowadzenia pacjenta od A do Z – z historią choroby, danymi medycznymi i zdalną pomocą: w diagnostyce, terapii i nagłych wypadkach – tłumaczy dr n. med. Piotr Zwoliński.

Projekt QNeuro współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.

Realizacja projektu QNeuro rozpoczęła się w 2016 roku. Zainteresowanych inwestycją na perspektywicznym rynku telemedycyny i innowacyjnych usług medycznych, wykonawca projektu zaprasza do współpracy.

QNeuro ma być najbardziej kompleksowym systemem do diagnozowania i leczenia padaczki oraz opieki nad pacjentem. Umożliwi on:

  • wykonywanie badania EEG w domu pacjenta
  • zdalne konsultacje medyczne
  • szybki dostęp do wyników badań i ich konsultację
  • wyeliminowanie kolejek i papierowych dokumentów
  • dobór odpowiedniej metody leczenia
  • optymalizację czasu pracy lekarzy

Źródło: infoWire.pl

Liczba wyświetleń:

1 280

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...