Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców

StethoMe™ to pierwszy na świecie elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Projekt mógł zaistnieć dzięki współpracy grupy naukowców, lekarzy, akustyków, informatyków, projektantów i ludzi biznesu.

Bezprzewodowy stetoskop umożliwia samodzielne i precyzyjne badanie w domowym zaciszu. Wystarczy przyłożyć urządzenie w punktach wskazanych na ekranie telefonu, resztę zrobi już StethoMe™.

Bezdotykowy termometr zmierzy temperaturę szybko, dokładnie i bezszelestnie, nawet gdy dziecko śpi. Jeśli w układzie oddechowym pojawią się niepokojące sygnały, inteligentny StethoMe™ wyposażony w specjalistyczne algorytmy natychmiast to zasygnalizuje. Zarejestrowane dźwięki i pomiary temperatury stworzą historię choroby i w każdej chwili będą mogły zostać wysłane do wybranego lekarza.

Za pomocą StethoMe™ rodzice mogą monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego takie jak astma. Urządzenie zarejestruje czas i określi częstotliwość występowania patologicznych dźwięków, umożliwiając precyzyjną obserwację postępów leczenia i reakcji na podawane leki.

- Dzięki StethoMe™ rodzic będzie mógł zawsze sprawdzić stan zdrowia swojego dziecka i zdalnie skonsultować wyniki z wybranym lekarzem. To nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem - mówi dr Honorata Hafke-Dys (co-fouder, mama dwójki dzieci).

Projekt od stycznia 2017 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Więcej: stethome.com

Liczba wyświetleń:

1 003

Skomentuj

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 13 podległych mu placówek ochrony zdrowia z Pomorza Zachodniego przystępuje do wielomodułowego projektu e-Zdrowie. Kluczową jego usługą będzie gromadzenie i udostępnianie elektronicznej...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która wydłuża okres, w którym możliwe jest dwutorowe wystawianie zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (w formie papierowej i elektronicznej). Nowelizacja wydłuża do 30 listopada 2018 r....
Czy w swojej codziennej pracy korzystasz z aplikacji mobilnej Gabinet drWidget? Wystarczy pobrać ją na telefon, aby w wygodny sposób zarządzać swoim czasem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Od niedawna aplikacja oferuje dwie nowości – sprawdź...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...