Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców

StethoMe™ to pierwszy na świecie elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Projekt mógł zaistnieć dzięki współpracy grupy naukowców, lekarzy, akustyków, informatyków, projektantów i ludzi biznesu.

Bezprzewodowy stetoskop umożliwia samodzielne i precyzyjne badanie w domowym zaciszu. Wystarczy przyłożyć urządzenie w punktach wskazanych na ekranie telefonu, resztę zrobi już StethoMe™.

Bezdotykowy termometr zmierzy temperaturę szybko, dokładnie i bezszelestnie, nawet gdy dziecko śpi. Jeśli w układzie oddechowym pojawią się niepokojące sygnały, inteligentny StethoMe™ wyposażony w specjalistyczne algorytmy natychmiast to zasygnalizuje. Zarejestrowane dźwięki i pomiary temperatury stworzą historię choroby i w każdej chwili będą mogły zostać wysłane do wybranego lekarza.

Za pomocą StethoMe™ rodzice mogą monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego takie jak astma. Urządzenie zarejestruje czas i określi częstotliwość występowania patologicznych dźwięków, umożliwiając precyzyjną obserwację postępów leczenia i reakcji na podawane leki.

- Dzięki StethoMe™ rodzic będzie mógł zawsze sprawdzić stan zdrowia swojego dziecka i zdalnie skonsultować wyniki z wybranym lekarzem. To nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem - mówi dr Honorata Hafke-Dys (co-fouder, mama dwójki dzieci).

Projekt od stycznia 2017 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Więcej: stethome.com

Liczba wyświetleń:

553

Skomentuj

14 września w Gdańsku Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zawarło porozumienie o współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Porozumienie dotyczy strategicznej współpracy w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obejmującej...
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej za pośrednictwem...
Aplikacja mobilna drWidget ICD-9 pozwala na natychmiastowy dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Aplikacja jest jednym z elementów Systemu Informacji Medycznej LekSeek SIM. Klasyfikacja ICD-9 to specjalistyczne narzędzie,...
3 października 2017, Warszawa Konferencja naukowa "Wizja zdrowia – diagnoza i przyszłość" odbędzie się 3 października 2017 roku w hotelu Sheraton w Warszawie. Będzie to pierwsza w Polsce konferencja, która posłuży zaplanowaniu FORESIGHTU...