Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców

StethoMe™ to pierwszy na świecie elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Projekt mógł zaistnieć dzięki współpracy grupy naukowców, lekarzy, akustyków, informatyków, projektantów i ludzi biznesu.

Bezprzewodowy stetoskop umożliwia samodzielne i precyzyjne badanie w domowym zaciszu. Wystarczy przyłożyć urządzenie w punktach wskazanych na ekranie telefonu, resztę zrobi już StethoMe™.

Bezdotykowy termometr zmierzy temperaturę szybko, dokładnie i bezszelestnie, nawet gdy dziecko śpi. Jeśli w układzie oddechowym pojawią się niepokojące sygnały, inteligentny StethoMe™ wyposażony w specjalistyczne algorytmy natychmiast to zasygnalizuje. Zarejestrowane dźwięki i pomiary temperatury stworzą historię choroby i w każdej chwili będą mogły zostać wysłane do wybranego lekarza.

Za pomocą StethoMe™ rodzice mogą monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego takie jak astma. Urządzenie zarejestruje czas i określi częstotliwość występowania patologicznych dźwięków, umożliwiając precyzyjną obserwację postępów leczenia i reakcji na podawane leki.

- Dzięki StethoMe™ rodzic będzie mógł zawsze sprawdzić stan zdrowia swojego dziecka i zdalnie skonsultować wyniki z wybranym lekarzem. To nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem - mówi dr Honorata Hafke-Dys (co-fouder, mama dwójki dzieci).

Projekt od stycznia 2017 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Więcej: stethome.com

Liczba wyświetleń:

635

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że pod koniec I kwartału 2018 roku w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt wystawiania e-recept. Specjaliści z CSIOZ nie ujawnili jeszcze, o które miasto chodzi, ale...
System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie działań...
Największą popularnością wśród pacjentów cieszą się te aplikacje mobilne, które ułatwiają prowadzenie kuracji. Przykładem jednej z nich jest Koszt Terapii. To aplikacja, która pomoże obliczyć wydatki na leczenie oraz znaleźć zamienniki leków. Atutem...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...