Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców

StethoMe™ to pierwszy na świecie elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Projekt mógł zaistnieć dzięki współpracy grupy naukowców, lekarzy, akustyków, informatyków, projektantów i ludzi biznesu.

Bezprzewodowy stetoskop umożliwia samodzielne i precyzyjne badanie w domowym zaciszu. Wystarczy przyłożyć urządzenie w punktach wskazanych na ekranie telefonu, resztę zrobi już StethoMe™.

Bezdotykowy termometr zmierzy temperaturę szybko, dokładnie i bezszelestnie, nawet gdy dziecko śpi. Jeśli w układzie oddechowym pojawią się niepokojące sygnały, inteligentny StethoMe™ wyposażony w specjalistyczne algorytmy natychmiast to zasygnalizuje. Zarejestrowane dźwięki i pomiary temperatury stworzą historię choroby i w każdej chwili będą mogły zostać wysłane do wybranego lekarza.

Za pomocą StethoMe™ rodzice mogą monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego takie jak astma. Urządzenie zarejestruje czas i określi częstotliwość występowania patologicznych dźwięków, umożliwiając precyzyjną obserwację postępów leczenia i reakcji na podawane leki.

- Dzięki StethoMe™ rodzic będzie mógł zawsze sprawdzić stan zdrowia swojego dziecka i zdalnie skonsultować wyniki z wybranym lekarzem. To nieoceniona pomoc w opiece nad dzieckiem - mówi dr Honorata Hafke-Dys (co-fouder, mama dwójki dzieci).

Projekt od stycznia 2017 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Więcej: stethome.com

Liczba wyświetleń:

776

Skomentuj

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ma ruszć pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Aplikacja ma umożliwić osobom głuchym i...
Nie ma odwrotu, moje stanowisko jest tu twarde. Od 1 lipca e-zwolnienia mają charakter obligatoryjny - powiedziała na konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zapowiedziała, że przygotowuje...
Gabinet drWidget został wzbogacony o rozwiązania, które pomogą Ci w zarządzaniu placówką medyczną. Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość generowania raportów dla prywatnych ubezpieczycieli. Sprawdź, jak wygenerować taki raport i jakie inne...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...