Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja Apptekarz Interakcje

Interakcje między lekami - jakie jest ich ryzyko? Natychmiastowe sprawdzenie siły oraz prawdopodobieństwa takich reakcji umożliwia bezpłatna aplikacja medyczna, która pojawiła się ostatnio na rynku. Apptekarz Interakcje to najnowszy produkt firmy LekSeek Polska, która od kilkunastu lat specjalizuje się w dostarczaniu takich rozwiązań.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze, a ze względu na tematykę może okazać się bardzo pomocna w codziennym użytkowaniu. Warto ją polecić wszystkim, którzy mają do czynienia z lekami: lekarzom, farmaceutom, a także pacjentom, zwłaszcza jeśli ich kuracja wymaga przyjmowania wielu specyfików. Aplikacja pozwala bowiem od ręki zweryfikować wzajemne oddziaływanie aż 10 leków.

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawia się wyszukiwarka. Gdy za jej pomocą znajdziemy żądany produkt - co trwa dosłownie chwilę - system automatycznie wstawi go na listę pod nazwą „Wybrane leki”. Aby dodać do niej kolejne, należy kliknąć w ikonkę z symbolem „+” (w prawym górnym rogu ekranu) - w ten sposób wracamy do wyszukiwarki. W razie potrzeby można błyskawicznie usunąć lek z listy - w tym celu wystarczy przesunąć w lewo pasek z jego nazwą: pokaże się ikonka kosza, do którego lek „wrzucamy”.

Informacje na temat interakcji pojawiają się równolegle z dodawaniem leków do listy. Przy ich nazwach wyświetlają się czerwone ikonki, sygnalizujące liczbę potencjalnych oddziaływań danego produktu z pozostałymi preparatami z listy. Szczegółowe dane otrzymamy po kliknięciu w nazwę leku: będą to informacje o sile i prawdopodobieństwie interakcji, jej pełny opis oraz - co istotne - środki ostrożności.

Aplikacja umożliwia również sprawdzenie interakcji danego leku z preparatami spoza listy - wystarczy kliknąć w pasek „Szukaj interakcji z lekami”. Otrzymamy wówczas listę produktów, a przy każdym - opis wzajemnych oddziaływań z „naszym” lekiem.

Warto dodać, że przy każdym leku wymienione są także informacje o ostrzeżeniach specjalnych, dotyczące: stosowania w ciąży, u kierowców oraz środków odurzających z grupy I-N i substancji psychotropowych z grup II-P, III-P i IV-P.

Za pomocą aplikacji - oprócz wzajemnych oddziaływań między lekami - można także sprawdzić wpływ pożywienia oraz używek na leczenie. Uwzględniono tu najczęstsze składniki codziennej diety, które w istotny sposób mogą zmieniać działanie leków. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób, należy wybrać składnik z listy (jest ich prawie 40) - system pokaże wówczas wykaz leków, których działanie może zostać nasilone lub osłabione.

Mimo że głównym tematem aplikacji są interakcje, daje ona również możliwość uzyskania innych informacji. Służy do tego aktywny pasek „Więcej informacji - Baza Leków. Przejdź do aplikacji”, umieszczony przy każdym leku. Po wybraniu przez użytkownika tej opcji system przenosi go do aplikacji z serii Apptekarz, zawierającej kompleksowe informacje o wszystkich lekach dostępnych w Polsce. W bazie znajduje się ponad 17 tysięcy produktów, co istotne - są to nie tylko leki, ale także suplementy diety i dermokosmetyki.

Apptekarz Interakcje to aplikacja godna polecenia nie tylko ze względu na bogatą zawartość, ale także wysoką funkcjonalność. Łatwość korzystania zwiększają: intuicyjne menu, przyjazna grafika, a także zastosowane w niej ciekawe rozwiązania, np. suwaki, pomocne podczas wyszukiwania.

Dane dotyczące interakcji dostarcza farmacja.net.

Aplikacja jest dostępna za darmo:

  

Liczba wyświetleń:

2 262

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...