Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w testach e-recepty transgranicznej

Centrum e-Zdrowia zaprasza Farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej. Testy odbędą się w dniach 27-31 marca oraz 3-7 kwietnia 2023r.

Testy funkcjonalne zakładają przetestowanie zmian wynikających z przyrostowych wymagań Komisji Europejskiej. W tym roku zakres testów dotyczy wymagań dla Wave 6, a więc zmian, które obowiązywać będą od listopada 2023 r. Testy funkcjonalne będą wyglądać analogicznie, jak w roku ubiegłym. Funkcjonalny zakres testów nie zmienia się.

W związku z uruchomieniem realizacji e-recept transgranicznych we wrześniu 2022 roku udział w testach PPT jest świetną okazją, by zapoznać się z działaniem usługi.

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,
  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,
  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,
  4. chęć udziału.

Do udziału w testach nie potrzeba komputera podłączonego do Systemu P1. Wystarczy komputer podłączony do Internetu.

Każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem. Test trwać może do kilku godzin, dlatego CeZ prosi o zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i pełną dyspozycyjność w tym czasie.

Na czym polegać będzie udział w testach?

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają ekran swojego komputera. Zadaniem Farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić Farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez Farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę.

Jak można zgłosić chęć udziału?

Osoby zainteresowane zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: pl-ncp-dev@cez.gov.pl. CeZ prosi o przesłanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu mailowego, jeśli jest inny niż nadawcy wiadomości.

Centrum e-Zdrowia zastrzega, że zgłoszenie chęci udziału w testach nie jest jednoznaczne z gwarancją udziału. Zapis na kolejne dni testów i możliwość wybrania preferowanego terminu zależy od kolejności zgłoszeń i dostępności wybranego terminu.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

129

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...