Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Gotowy na PES? Rozwiąż próbny test w aplikacji

Marzec tuż-tuż. Wraz z nowym miesiącem rozpocznie się wiosenna sesja egzaminów specjalizacyjnych - to już ostatnia chwila na powtórki i trening. Aby ułatwić lekarzom przygotowania do egzaminów, firma LekSeek udostępniła bezpłatną aplikację do nauki: drWidget PES. Sprawdź, jakie funkcjonalności oferuje.

Egzaminy specjalizacyjne organizowane są w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. Pierwsza wypada w dniach 1 marca - 30 kwietnia, druga rozpoczyna się 1 października, a kończy 30 listopada. Harmonogram egzaminów można przejrzeć na stronie cem.edu.pl, przy czym daty mogą ulec zmianie. Dokładny termin i miejsce egzaminu są podawane osobom przystępującym do PES za pośrednictwem Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych najpóźniej 14 dni przed egzaminem.

Już wkrótce tegoroczni ochotnicy będą musieli zmierzyć się ze 120 pytaniami, zawierającymi po 5 proponowanych odpowiedzi. Tylko jedna jest prawidłowa. Aby zdać, należy uzyskać minimum 60%.

Ostatnie dni przed egzaminem to idealny moment, aby zweryfikować stan swojej wiedzy, na przykład rozwiązując testy z lat ubiegłych. Można to zrobić wygodnie - na swoim telefonie lub tablecie - dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej drWidget PES. Osoby zainteresowane znajdą ją w sklepach Google Play i App Store.

Aplikacja zawiera bazę testów egzaminacyjnych z 60 kategorii, takich jak “Alergologia”, “Chirurgia ogólna”, “Choroby wewnętrzne”, “Choroby zakaźne”, “Dermatologia i wenerologia”, “Endokrynologia”, “Genetyka kliniczna”, “Hematologia”, “Kardiochirurgia”, “Kardiologia”, “Medycyna nuklearna”, “Mikrobiologia lekarska”, “Neurologia”, “Okulistyka”, “Pediatria”, “Psychiatria” itd. Jeśli nie znajdziesz swojej specjalizacji, to nic straconego! Wystarczy poprosić o jej dodanie - taki wniosek wyślesz bezpośrednio z aplikacji.

Zanim przystąpisz do pracy z drWidget PES, zdecyduj, czy chcesz rozwiązywać cały test egzaminacyjny, czy też zestaw 10, 20 lub 30 pytań. Kolejność wyświetlania pytań może być identyczna jak na egzaminie albo losowa. Dodatkowo możesz wybrać, kiedy system będzie wskazywał, czy udzielone odpowiedzi są poprawne: od razu po zaznaczeniu konkretnego wariantu odpowiedzi czy dopiero po zakończeniu całego testu.

Aplikacja zapamiętuje uzyskane przez użytkownika wyniki wraz z czasem rozwiązywania testu. Swoje postępy w nauce możesz śledzić na czytelnych wykresach.

Wskazówka!

Jeśli będziesz miał problem z konkretnym pytaniem, dodaj je do zakładki “Ulubione”. Dzięki temu łatwo do niego wrócisz, by utrwalić wiedzę.

Wszystkim osobom przystępującym do PES w zbliżającej się sesji wiosennej życzymy powodzenia i przypominamy o konieczności zabrania na egzamin dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

 

Liczba wyświetleń:

195

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...