Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zainaugurowano projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia”

Od 1 lutego 2023 r. organizacje pacjenckie mogą zgłaszać do CeZ swoje pomysły na rozwój usług e-zdrowia.

Projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” to nowa inicjatywa, skierowana do organizacji zrzeszających pacjentów. Jak zapewnia CeZ, w odróżnieniu do tradycyjnej giełdy pomysłów, projekt zakłada faktyczne wdrożenie wybranych rozwiązań, które spełnią wymagania formalne i uzyskają akceptację Ministerstwa Zdrowia.

Co najważniejsze, autorzy pomysłów nie poniosą żadnych kosztów związanych z uruchomieniem nowej e-usługi. Za zaprojektowanie, budowę, wdrożenie, a następnie rozwój takiego rozwiązania będzie odpowiedzialne Centrum e-Zdrowia.

– Centrum utrzymuje i rozwija ponad 50 różnych systemów, z których korzystają pacjenci, farmaceuci, pracownicy medyczni i instytucjonalni. Ważne jest dla nas, by głos każdego z użytkowników był słyszalny. Dlatego też zainaugurowaliśmy nasz nowy projekt. Dziękujemy wszystkim za zgłoszone uwagi oraz sugestie. Już z tego miejsca zapraszam też do zgłaszania do nas Waszych pomysłów na kolejne usługi e-zdrowia – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ.

W spotkaniu inaugurującym projekt wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli, reprezentujących różne organizacje pacjenckie, m.in. Fundację My Pacjenci, Rodzić po Ludzku i wiele innych. Po części teoretycznej, w trakcie której przedstawiono i omówiono zasady zgłaszania pomysłów oraz poszczególne etapy ich akceptacji, był czas na dyskusję oraz zadawanie pytań.

CeZ w przyszłości planuje powtórzenie takiego wydarzenia tak, by spotkać się także z przedstawicielami pozostałych fundacji i stowarzyszeń, których zabrakło podczas spotkania inaugurującego projekt.

 

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

212

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...