Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Funkcjonalności, które warto znać [część 2]

A wśród nich między innymi: wizyty cykliczne, zaznaczanie obszarów mimo występowania na nich zdarzeń oraz nowe typy notatek. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, czy znasz wszystkie funkcjonalności z naszego zestawienia.

Dzisiaj skupimy się na funkcjonalnościach związanych z kalendarzem oraz tworzeniem wizyt. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje pozwolą Ci na jeszcze efektywniejszą pracę z programem dr100.

Tworzenie wizyt cyklicznych

Opcja dostępna jest w panelu Nowa wizyta. Po wybraniu pacjenta i gabinetu oraz włączeniu opcji “Utwórz wizyty cykliczne” można określić częstotliwość wizyt (raz w tygodniu, co dwa/ trzy/ cztery tygodnie) oraz podać łączną liczbę wizyt (od 2 do 12). Dla wizyt, które nakładają się w terminarzu z innymi, pojawia się możliwość edycji zaproponowanego terminu.

Zaznaczanie obszarów mimo występowania na nich zdarzeń

Jak to zrobić? Będąc w widoku kalendarza, zaznacz obszar, na którym występują już jakieś zdarzenia, przez cały czas wciskając klawisz “a”. Na zaznaczonym obszarze można utworzyć wizytę, dodać notatkę, nieobecność oraz blokadę terminu. Gdy klawisz “a” jest wciśnięty, nie przesuniesz ani nie zmodyfikujesz istniejących zdarzeń.

Możliwość sporządzania notatek o pacjentach, którzy odwołują wizyty w ostatniej chwili albo wcale ich nie odwołują, a nie przychodzą

Sporządź ww. notatki, a system wyświetli je podczas umawiania wizyty oraz w kalendarzu. Notatki zredagujesz w Ustawieniach aplikacji (Administracja -> Placówka -> Ustawienia aplikacji). Tam też zdecydujesz, kiedy odwołanie wizyty ma być uznane jako odwołanie w ostatniej chwili (a konkretnie: ile godzin przed wizytą).

Wyświetlanie kalendarza dla kilku wybranych pracowników

W widoku kalendarza, na liście z lewej strony ekranu można zaznaczyć kilku pracowników i wyświetlać kalendarz tylko dla nich. Jak to zrobić? Najedź kursorem myszy na wybraną osobę - pojawi się checkbox, czyli pole wyboru. Po kliknięciu w checkboxy znajdujące się przy nazwiskach interesujących Cię osób, system wyświetli kalendarz tylko dla nich.

Ponadto istnieje możliwość tworzenia własnych grup kalendarzowych i wyświetlania kalendarza tylko dla ich członków (Edytuj profil -> Grupy kalendarzowe).

Liczba wyświetleń:

397

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...