Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Pamiętaj, że po długim weekendzie zacznie obowiązywać nowa lista refundacyjna!

2 listopada, zanim przystąpisz do pracy, upewnij się, że korzystasz z aktualnych baz informacji medycznych. Najnowsze, 66 obwieszczenie refundacyjne wprowadzi bowiem sporo zmian.

Chcesz wiedzieć, co konkretnie się zmieni? Sprawdź w tym artykule. Oczywiście baza produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków dostępna na Twoim koncie w MyDr EDM zostanie zaktualizowana 1 listopada i korzystając z niej, nie popełnisz błędu przy wystawianiu recept.

Krótkie przypomnienie: ww. baza oferuje ponad 18 tysięcy wyczerpujących opisów produktów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Uwzględniają one informacje, takie jak skład, działanie, interakcje, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, uwagi, sposób stosowania i oczywiście stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt).

Gdy przeprowadzasz wizyty, wygodny dostęp do bazy zapewnia Ci moduł “Recepty”. Kafel prowadzący do bazy znajdziesz także w widoku głównym MyDr.

Analogiczna baza jest dostępna:

  • w postaci aplikacji mobilnej drWidget Baza Leków (pobierz za darmo ze sklepu Google Play albo App Store),
  • pod adresem leksykon.com.pl (zakładka “Bazy medyczne”, lewy górny róg ekranu).

Wszystkie wyżej wymienione pozycje są na bieżąco aktualizowane - nie tylko w związku ze zmianami na liście refundacyjnej, lecz także w przypadku pojawienia się na rynku nowości albo wycofania ze sprzedaży konkretnych preparatów.

Liczba wyświetleń:

1 076

Skomentuj

Naczelna Izba Lekarska zorganizowała debatę w celu omówienia strategicznych kierunków działań w zakresie rozwoju funkcji IKP wspierających wzmacnianie współodpowiedzialności w procesie leczniczym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa...
Na adresy e-mail osób i instytucji powiązanych z ochroną zdrowia wysyłane są fałszywe e-maile, które informują o rzekomym wycieku danych z NFZ. Fundusz przestrzega przed klikaniem w link podany w mailu. To próba zainfekowania komputera złośliwym...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
6 czerwca 2023, Warszawa Konferencja AI & MEDTECH CEE jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Skupia liderów technologicznych i ekspertów z sektora zdrowia...