Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

CeZ opublikowało wyniki badania stopnia informatyzacji podmiotów leczniczych

Centrum e-Zdrowia już po raz szósty przeprowadziło wśród podmiotów leczniczych badanie ankietowe, którego celem było ustalenie, czy są one przygotowane do wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej, cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania innowacyjnych technologii. Wyniki badania po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas konferencji Zmiany w ochronie zdrowia, 29 września 2022 r.

Badanie składające się z 44 pytań zostało zrealizowane w dniach 25 maja – 24 czerwca 2022 r., techniką wywiadu wspomaganego komputerowo (z ang. Computer-Assisted Web Interview). Ankieta została rozesłana na adresy e-mail podmiotów wskazanych w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą.

Łącznie w ramach VI edycji Badania wpłynęło 11580 wypełnionych i pozytywnie zweryfikowanych formularzy ankietowych, to jest ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

CeZ podkreśla kwestię różnorodności badanej grupy (PWDL) ze względu na rodzaj prowadzonej działalności – w badaniu wzięły udziały zarówno podmioty szpitalne, zatrudniające ponad 251 osób w zawodzie medycznym, jak i mniejsze jednostki: ambulatoryjne i POZ. Wskazywane przez podmioty w formularzu ankietowym odpowiedzi miały charakter deklaratywny.

Tegoroczne badanie przeprowadzono według nowej metodyki. Przez cały okres trwania badania, podmioty mogły liczyć na wsparcie pracowników CeZ, którzy m.in. przygotowali instrukcję, jak poprawnie wypełnić ankietę, a także służyli pomocą na bieżąco odpowiadając na pytania, które wpływały na dedykowaną skrzynkę e-mail. Równocześnie uruchomiono infolinię, której konsultanci udzielali pracownikom podmiotów merytorycznego wsparcia.


Raport dostępny tutaj [Plik PDF]


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

497

Skomentuj

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemów informatycznych Centrali NFZ. Prace zostaną rozpoczęte w piątek 29 września 2023 r. o godzinie 18:00,...
Na stronie Akademii Centrum e-Zdrowia dostępny już jest harmonogram szkoleń online na październik i listopad 2023 roku. CeZ poinformowało, że to dwa ostatnie miesiące, w których można wziąć udział w szkoleniach z EDM. Szkolenia skierowane są do...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...