Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowy system SMK wystartował

19 lipca br. Centrum e-Zdrowia uruchomiło pierwsze funkcjonalności nowego Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK). Obejmują one wymagania funkcjonalne dla lekarzy i lekarzy dentystów oraz nowe regulacje prawne odnoszące się w szczególności do centralnego naboru na szkolenie specjalizacyjne, w tym związane z publikacją miejsc szkoleniowych czy wnioskowaniem o rozpoczęcie specjalizacji.

Jest to pierwsze z dziewięciu planowanych wdrożeń, w ramach których CeZ będzie dostarczać kolejne obszary funkcjonalne.

„W październiku br. zamierzamy uruchomić możliwość weryfikacji wniosków o rozpoczęcie specjalizacji i prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, w listopadzie funkcjonalności związane ze skierowaniem na szkolenie specjalizacyjne” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Realizację całego procesu specjalizacji w nowym SMK zaplanowano na wiosnę 2023 r., po wydaniu przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego nowych programów specjalizacji, które istotnie przełożą się na kształt Elektronicznej Karty Szkolenia specjalizacyjnego, w której ewidencjonowany jest proces specjalizacji. Oznacza to, że osoby które rozpoczną specjalizację w postępowaniu jesiennym w 2022 r. w nowym SMK, po wystawieniu skierowania, będę je kontynuować w dotychczasowej wersji systemu.

System SMK jest dostępny po adresem: smk2.ezdrowie.gov.pl. Na tę stronę zostanie automatycznie przeniesiony użytkownik, jeśli zalogujec się na dotychczasowy adres: smk.ezdrowie.gov.pl.

„W pracach nad systemem staraliśmy się uwzględnić uwagi i sugestie użytkowników do dotychczasowej wersji systemu SMK. Mamy nadzieję, że nowy SMK spełni ich oczekiwania, a proces szkolenia specjalizacyjnego, przystępowania do egzaminów będzie łatwy i przyjemny” - informuje Centrum e-Zdrowia.

Z uwagi na etapowe wdrażanie funkcjonalności w nowym SMK oraz celem ułatwienia korzystania z systemu, po zalogowaniu zostały udostępnione tabele obrazujące zakres funkcjonalny możliwy do realizacji w dotychczasowym lub nowym SMK.

Informacje dla wszystkich użytkowników korzystających z dotychczasowego SMK

Wraz z uruchomieniem nowego systemu SMK została przeprowadzona migracja kont wszystkich użytkowników z dotychczasowego systemu SMK. Oznacza to, że każdy użytkownik, tj. lekarz, lekarz dentysta, farmaceuta, diagnosta laboratoryjny, pielęgniarka, położna, inni pracownicy w ochronie zdrowia, jak również osoby/podmioty obsługujące dane procesy w SMK będą logować się do systemu za pośrednictwem nowego SMK. Następnie, w zależności od posiadanej roli, system będzie przekierowywał automatycznie użytkownika do odpowiedniej wersji SMK.

W nowym SMK będą oddawane funkcjonalności dla farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych, pielęgniarek i położnych oraz innych pracowników w ochronie zdrowia. Kolejność prac zostanie ustalona z Ministerstwem Zdrowia.

Pomoc techniczna

Pomoc techniczną w zakresie SMK można uzyskać telefoniczne pod nr 19 239 oraz mailowo pod adresem: smk-serwis@cez.gov.pl.

Pomoc świadczona jest całodobowo, przez 7 dni w tygodniu (również w święta).

Instrukcje oraz filmy instruktarzowe dostępne są TUTAJ.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

318

Skomentuj

12 września 2022 r. w Warszawie odbyło się wydarzenie pt.: „360 stopni wokół Systemu e-zdrowia”, podsumowujące realizację jednego z najważniejszych projektów CeZ - unijnego projektu informatycznego „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i...
15 września br. Podkomisja Sejmu RP ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie obradowała m. in. na temat projektów opracowanych przez Uniwersytet Medyczny i SPSK1 w Lublinie. Na pytania członków Podkomisji odpowiadał prof. dr hab....
Sezon przeziębień tuż-tuż. Nie ma sensu, aby pacjent przychodził do przychodni i narażał się na ewentualną styczność z osobami chorymi, jeśli potrzebuje tylko przedłużenia terapii, np. lekiem stałym. Dlatego poinformuj swojego pacjenta, że e-receptę...
2-3 grudnia 2022r. Poznań 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 roku w Poznaniu. Tegorocznym motywem przewodnim spotkania będzie: „Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy”.Dynamiczny postęp w...