Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Materiały edukacyjne dla pacjentów – to się sprawdzi!

Edukacja pacjentów jest bardzo ważna. Pomaga kreować i utrwalać prozdrowotne zachowania wśród Polaków. Nie jest to łatwe zadanie dla pracowników ochrony zdrowia. Większość z nas zjawia się u lekarza, dopiero gdy wystąpią pierwsze objawy. Co więc zrobić, by Twoi podopieczni dbali o swoje zdrowie na co dzień? Stwórz dla nich interesujące materiały kształtujące ich wiedzę o medycynie.

Kiedyś lekarze starali się edukować Polaków poprzez ulotki leżące w poczekalni bądź dawali im je podczas wizyty w gabinecie. Były one mało zachęcające i zawierały dużo tekstu, zwykle niezrozumiałego dla odbiorcy. XXI wiek daje szereg możliwości, by w ciekawszy i skuteczniejszy sposób dotrzeć do pacjentów. Internet, media społecznościowe, blogi medyczne, strony internetowe, aplikacje pomagające utrzymać dobry stan zdrowia. Wybór jest ogromny, co sprawia, że możesz dotrzeć do wszystkich swoich podopiecznych niezależnie od ich grupy wiekowej. 

I Ty wybierz edukację!

Stawiając na edukację pacjentów, możesz zyskać znacznie więcej niż oni. Dla każdego chorego wizyta w gabinecie jest często źródłem ogromnego stresu. Czasem ten lęk wynika z problemów zdrowotnych, a czasem z tego, że porady lekarskie to wciąż temat tabu wśród obywateli naszego kraju. Według raportu CBOS 74% Polaków uważa, że obowiązek ochrony zdrowia spoczywa głównie na nich samych. Materiały dydaktyczne nie tylko sprawią, że Twoi podopieczni zaczną dbać o swoje zdrowie, lecz także obdarzą Cię zaufaniem, które jest ogromnie ważne dla ich leczenia. Przełoży się to na dobry kontakt z pacjentami, a co za tym idzie - lepszą diagnozę.

Ponadto dokształcanie Polaków sprawi, że otrzymają od Ciebie ważne instrukcje i porady dużo wcześniej. Jeśli nauczysz ich, że na badania krwi przychodzi się na czczo, nie będziesz musiał mówić tego każdemu z osobna. To z kolei sprawia, że poświęcisz im mniej czasu, a co za tym idzie, zyskujesz więcej miejsca w swoim grafiku, które możesz wykorzystać na pomoc większej liczbie potrzebujących.

Chcesz tworzyć materiały dla swoich pacjentów, ale nie wiesz o czym?

Ważny jest tutaj fakt, że większość Polaków ze słów, które usłyszy od Ciebie w gabinecie, zapamięta naprawdę niewielką część. Niektórzy już po wyjściu z pokoju lekarskiego nie pamiętają dawkowania przepisanego leku. Dlatego istotne jest przekazanie im drukowanej lub wizualnej wiadomości o stanie zdrowia, zaleceniach czy informacjach, które powinni zapamiętać. Pamiętaj, aby materiały, które od Ciebie wychodzą, były związane z Twoją specjalizacją bądź usługami, które oferuje cała placówka medyczna. Osoba, która przyszła po poradę do okulisty, nie potrzebuje ulotek mówiących o ciążowych dolegliwościach, nawet jeśli jest kobietą. Jednym ze sposobów dotarcia do szerokiej grupy pacjentów jest zamontowanie monitora w poczekalni, a dzięki systemowi drNews od firmy LekSeek nie musisz martwić się o treści na nim wyświetlane.

Ważne tematy, które powinieneś poruszyć w swoich materiałach edukacyjnych:

- Jak prawidłowo przygotować się do zabiegów oraz czego można się podczas nich spodziewać.

- Jak utrzymać dobry stan zdrowia na co dzień.

- Jak szybciej dojść do zdrowia po zabiegach, operacjach czy chorobie.

- Na jakie usługi pacjenci mogą liczyć w Twoim gabinecie.

- Informacje o konkretnych schorzeniach, występujących w danej specjalności lekarskiej oraz treści istotne dla pacjentów chorujących na nie, np. dla diabetyków - jak dbać o prawidłowy poziom cukru, dlaczego powinieneś prowadzić dzienniczek pomiarów glukozy; dla ciężarnych - jak zadbać o siebie w okresie ciąży i po niej, jak rozwija się płód tydzień po tygodniu.

Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na edukację Polaków jest istotnym elementem działalności każdego gabinetu lekarskiego. Dzięki niej w oczach swoich pacjentów stajesz się autorytetem, a Twoja poradnia sprawia wrażenie bardziej profesjonalnej. Aby tak się stało, Twoje materiały dydaktyczne też muszą wyglądać fachowo. Dobrze dobrane produkty edukacyjne powodują, że nie tylko budujesz markę, lecz także zyskujesz komfort, że Twoi podopieczni będą lepiej dbać o siebie, co sprawi, że rzadziej pojawią się w Twoim pokoju lekarskim. 

Wielu specjalistów ma bardzo napięty grafik i ciężko im znaleźć czas na tworzenie skomplikowanych materiałów dydaktycznych. Jeśli wolisz zająć się leczeniem, a nie poświęcaniem czasu na przygotowanie odpowiednich zagadnień, możesz rozważyć współpracę z przedsiębiorstwem, które zapewni Ci gotowe produkty prosto do Twojego gabinetu. Jedną z takich firm jest LekSeek Polska, która wprowadziła funkcję wysyłki plików edukacyjnych poprzez program Gabinet drWidget. Możesz w szybki i łatwy sposób przesłać je swoim pacjentom i dołączyć do nich także zalecenia. Dzięki szablonom i automatycznym podpowiedziom, dostępnym w aplikacji, sporządzisz je błyskawicznie. 

Nie słyszałeś jeszcze o Gabinecie drWidget?

To nowoczesny program do kompleksowego zarządzania przychodnią lekarską lub indywidualną praktyką. Oprogramowanie połączone jest z platformą dla pacjentów MyDr, umożliwiającą dbanie o zdrowie bez wychodzenia z domu. Sprawdź możliwości Gabinetu drWidget na demo.drw.pl.

Darmowe oprogramowanie dla Twojego pacjenta

MyDr to aplikacja stworzona z myślą o Twoich pacjentach. Dzięki niej mogą zajrzeć do listy zaplanowanych wizyt oraz odbywać z Tobą wideokonsultacje. Ponadto platforma umożliwia im wiele dodatkowych działań takich jak zwrócenie się do Ciebie z prośbą o przedłużenie recepty. Wyślij swoim podopiecznym zaproszenie do korzystania z MyDr prosto z konta w programie Gabinet drWidget.

Chcesz lepiej edukować pacjentów - postaw na drNewsa!

DrNews to ekran, który zawiśnie w Twojej poczekalni. Pomoże Ci on zadbać o edukację pacjentów i zwiększyć ich świadomość na temat zdrowia i medycyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas wiadomość na adres drnews@lekseek.com.

Pamiętaj, że programy MyDr i Gabinet drWidget dostępne są także w wersji mobilnej. Możesz pobrać je za darmo ze sklepów Google Play i App Store.

Liczba wyświetleń:

1 045

Skomentuj

12 września 2022 r. w Warszawie odbyło się wydarzenie pt.: „360 stopni wokół Systemu e-zdrowia”, podsumowujące realizację jednego z najważniejszych projektów CeZ - unijnego projektu informatycznego „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i...
15 września br. Podkomisja Sejmu RP ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie obradowała m. in. na temat projektów opracowanych przez Uniwersytet Medyczny i SPSK1 w Lublinie. Na pytania członków Podkomisji odpowiadał prof. dr hab....
Sezon przeziębień tuż-tuż. Nie ma sensu, aby pacjent przychodził do przychodni i narażał się na ewentualną styczność z osobami chorymi, jeśli potrzebuje tylko przedłużenia terapii, np. lekiem stałym. Dlatego poinformuj swojego pacjenta, że e-receptę...
2-3 grudnia 2022r. Poznań 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 roku w Poznaniu. Tegorocznym motywem przewodnim spotkania będzie: „Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy”.Dynamiczny postęp w...