Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ważna informacja dla lekarzy przyjmujących uchodźców z Ukrainy!

W Gabinecie drWidget, w oświadczeniach pacjenta o przysługującym prawie do korzystania z usług finansowanych przez NFZ, pojawiły się: tytuł uprawnienia “UA” oraz podstawa - “osoba, której świadczenia są udzielane bezpłatnie, zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa”.

Jak w Gabinecie drWidget dodać ww. oświadczenie? W tym celu należy przejść do karty pacjenta i z menu po lewej stronie wybrać “Ubezpieczenie NFZ”. Po kliknięciu w zielony przycisk “Dodaj dokument” otworzy się formularz z następującymi polami do uzupełnienia:

  • rodzaj dokumentu (np. oświadczenie pacjenta),
  • załącz plik (niewymagany),
  • data złożenia,
  • tytuł uprawnienia (w przypadku uchodźców z Ukrainy: “UA”),
  • notatka,
  • podstawa (w przypadku uchodźców z Ukrainy: “osoba, której świadczenia są udzielane bezpłatnie, zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa”.

Po uzupełnieniu formularza należy zatwierdzić działanie niebieskim przyciskiem: “Zapisz nowy dokument”. Możesz go później edytować - wystarczy, że z dostępnych akcji wybierzesz “Edytuj”.

Oświadczenie o przysługującym prawie do korzystania z usług finansowanych przez NFZ można również dodać z poziomu przeprowadzanej wizyty. W tym celu należy kliknąć w ikonkę “eWUŚ”, a następnie w “Dodaj dokument”.

Liczba wyświetleń:

348

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało kolejną, VI edycję „Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą”. Wypełniony formularz ankietowy należy przesłać do CeZ do 24 czerwca 2022 roku. Jak...
Utworzenie w Centrum e-Zdrowia CSIRT-u dla sektora ochrony, szkolenia, programy dla szpitali – to niektóre z inicjatyw realizowane w ostatnim czasie przez Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z CeZ, w obszarze cyberbezpieczeństwa. W 2022 r. Centrum...
Drodzy Użytkownicy, nadchodzą zmiany na lepsze! Już 1 lipca swoją premierę będzie miał program: MyDr EDM. Nowy, ale bliźniaczo podobny do Gabinetu drWidget, więc w żadnym wypadku Wasza praca w aplikacji nie będzie utrudniona. Teraz kolej na Wasz...
26 stycznia 2022r. Warszawa Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 będą miejscem wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji stwarzających szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się bardzo istotne dla organizacji systemu ochrony zdrowia w...