Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zielona Góra wprowadza e-usługi w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze uruchamia nowy system obsługi pacjentów on-line. Dzięki budowie systemu e-usług oraz e-rejestracji w Szpitalu Wojewódzkim pacjenci bez wychodzenia z domu będą mogli dokonać rezerwacji wizyty czy ustalić termin i miejsce badania diagnostycznego.


Aktualnie pacjenci wszelkie sprawy związane z korzystaniem z bogatego pakietu usług oferowanych przez Szpital Wojewódzki muszą załatwiać na miejscu głównie w oparciu o tradycyjną dokumentację papierową. Wiąże się to za każdym razem z koniecznością osobistej wizyty w placówce. Powstają w ten sposób kolejki związane z rezerwacjami, które obniżają satysfakcję klientów z realizowanych usług. Rosnąca z roku na rok świadomość pacjentów na temat własnego zdrowia oraz konieczności przeprowadzania badań diagnostycznych powoduje wzrost liczby klientów Szpitala Wojewódzkiego, co z kolei wymaga od szpitala zwiększenia efektywności i szybkości działania, a także zautomatyzowania wielu procesów związanych z obsługą pacjenta. Tymczasem szereg czynności związanych np. z rezerwacją wizyty, ustaleniem terminu i miejsca badania diagnostycznego mogłoby być realizowanych za pośrednictwem sieci internetowej.

Brak e-usług stanowi dla mieszkańców województwa lubuskiego i pacjentów poważną barierę. Większość pacjentów nie mogąc załatwić spraw przez internet nabiera stereotypowego przekonania o niskiej jakości usług i zacofaniu sektora zdrowia w Polsce.

Dzięki budowie systemu e-usług oraz e-rejestracji w Szpitalu Wojewódzkim pacjenci uzyskają dostęp do profesjonalnie przygotowanej bazy danych świadczonych usług medycznych co zwiększy jakość i szybkość obsługi pacjenta. Stworzona zostanie możliwość rejestracji do poradni w trybie on-line.

W ramach projektu szpital realizuje:
  • zakup i dostawę sprzętu do serwerowni, uruchomienie wirtualizacji serwerowni
  • rozbudowę systemu informatycznego wraz z wdrożeniem oraz niezbędnym oprogramowaniem systemowym
  • zakup licencji (rozbudowa systemu HIS)
  • wdrożenie nowych modułów na potrzeby e-platformy
  • wdrożenie Szpitalnego Portalu Informacyjnego SPI

Głównym celem projektu „Budowa zintegrowanego systemu e-usług w Szpitalu Wojewódzkim SP ZOZ w Zielonej Górze” jest wzrost wykorzystania e-usług w obsłudze pacjentów i kontrahentów Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze, a w konsekwencji poprawa dostępu do publicznej służby zdrowia. Koszt projektu to ponad 3 mln zł. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską.

Nowa rejestracja ma ruszyć z początkiem 2016 roku.

Więcej: rzg.pl

Liczba wyświetleń:

1 057

Skomentuj

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Aplikacja mojeIKP znalazła się w gronie 20 projektów nominowanych do nagrody World Summit On The Information Society Prizes 2024 w kategorii “e-zdrowie”. Do 31 marca tego roku można wziąć udział w głosowaniu na najlepsze zgłoszenia. Konkurs WSIS...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...