Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Centrum e-Zdrowia nagrodzone za projekty teleinformatyczne

W dniach 23 – 24 września 2021 r. w Warszawie odbyło się XXVII Forum Teleinformatyki, w trakcie którego nagrodzono firmy i instytucje wspierające rozwój społeczeństwa informacyjnego. Centrum e-Zdrowia zdobyło aż dwa wyróżnienia - „Złota e-Tarcza” oraz „Złoty Herold” II, które odebrał dyrektor Jarosław Kieszek.

Forum Teleinformatyki, to jedna z ważniejszych konferencji, skupiająca przedstawicieli administracji publicznej oraz środowiska naukowego i biznesowego zajmującego się prawnymi, ekonomicznymi i technicznymi aspektami informatyzacji administracji publicznej oraz rozwojem polskiego rynku teleinformatycznego. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy”.

Dwa wyróżnienia dla Centrum e-Zdrowia

Jak co roku Rada Programowa Forum Teleinformatyki uhonorowała podmioty, które miały istotny wpływ na rozwój technologii teleinformatycznych oraz społeczeństwa informacyjnego. Centrum e-Zdrowia, dostawca kluczowych systemów dla ochrony zdrowia, otrzymało nagrody w dwóch kategoriach. Nagrodę „Złoty Herold” II stopnia CeZ otrzymało za osiągnięcia w urzeczywistnianiu przesłania wszystkich edycji Forum Teleinformatyki, które brzmi: „Budowa nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystaniu technologii teleinformatycznych nie jest celem antagonistycznym dla nikogo!”. Drugie wyróżnienie – „Złota e-Tarcza” – wręczane po raz pierwszy w historii Forum, zostało przyznane za realizację projektów informatycznych, które skutecznie ograniczały negatywne skutki pandemii.

Narodowy Program Szczepień to kilkanaście usług i kilka nowych systemów, które zrealizowało Centrum e-Zdrowia. Na potrzeby Programu rozbudowaliśmy o nowe funkcjonalności istniejące usługi: e-skierowania, Internetowe Konto Pacjenta oraz system e-zdrowie (P1). W bardzo krótkim czasie uruchomiliśmy także nowe systemy, tj.: dystrybucji szczepionek oraz e-rejestracji centralnej na szczepienia. Co istotne, narzędzia te będziemy wykorzystywać w przyszłości. Nie były to jednorazowe projekty – zdobyta wiedza i wypracowane rozwiązania będą nam służyć w kolejnych latach. W tym miejscu dziękuję za wyróżnienia, w szczególności za „Złotą e-Tarczę” przyznaną za nasz wkład w przeciwdziałanie skutkom pandemii. Jest to nagroda dla całego zespołu Centrum e-Zdrowia. Mam to szczęście i przyjemność współpracować z osobami, które są ogromnie zaangażowanymi w swoją pracę, za co im serdecznie dziękuję – powiedział Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowie, odbierając nagrody.

Rekordowe wyniki rozwiązań CeZ

Jarosław Kieszek był też jednym z prelegentów sesji pt.: „Infrastruktura informacyjna Państwa – kluczowe projekty wobec pandemii”, podczas której opowiedział o cyfrowym wymiarze Narodowego Programu Szczepień i kluczowej roli, jaką odegrało w jego realizacji Centrum e-Zdrowia. Systemy teleinformatyczne wdrożone przez Centrum umożliwiają m.in. ewidencję osób objętych kwarantanną, izolacją lub poddanych hospitalizacji, obsługę zleceń testów na obecność wirusa COVID-19, logistykę dystrybucji szczepionek, rejestrację się na szczepienie wraz z pełną obsługą całego procesu szczepienia – od wystawienia e-skierowania, przez wypełnienie kwestionariusza wstępnego, e-kartę szczepienia, aż po wydanie Unijny Cetryfikat COVID. I wszystko w pełni elektroniczne.

W szczytowych momentach odnotowano:

  • 750 logowań/ sek. do systemu e-rejestracji
  • 950 wyszukań/sek. wolnych terminów na szczepienie
  • ponad 880 tys. umówionych wizyt na szczepienie w ciągu doby
  • ponad 600 tys. przetworzonych kart medycznych w ciągu doby

Nagroda Centrum e-Zdrowia dla Młodych Mistrzów po raz drugi

W trakcie Forum zaprezentowano także projekty, które zakwalifikowały się do Konkursu Młodych Mistrzów, którego jednym z patronów oraz fundatorem nagrody dla najlepszej pracy z zakresu informatyzacji w obszarze ochrony zdrowia jest Centrum e-Zdrowia. Spośród nich jury, w skład którego wchodzi Andrzej Libucki, dyrektor Departamentu Departament Architektury i Usług e-Zdrowia w CeZ, w późniejszym terminie wybierze zwycięzców we wszystkich kategoriach.

 

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

204

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia otrzymało prestiżowe wyróżnienie Digital Excellence of the Year podczas gali Digital Excellence Awards. Jury międzynarodowej społeczności menedżerów IT – CIONET, doceniło CeZ „za dokonanie kolosalnej zmiany w ekosystemie...
Od 22 listopada Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe zabezpieczenie przy logowaniu do aplikacji gabinet.gov.pl. Logowanie przez profil zaufany będzie wymagało podania kodu z SMSa, a przez bankowość elektroniczną potwierdzenia operacji logowania w...
To wyjątkowa oferta dedykowana użytkownikom Gabinetu drWidget, którzy potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach administracyjnych. Wirtualna Recepcja pozwala lekarzom oszczędzać podwójnie: czas i pieniądze. Sprawdź, jak to możliwe! Na czym...
9 grudnia 2021 roku, online Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł,...