Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Bezpłatne aplikacje mobilne, które mogą przydać się na wakacjach

Dopilnują, aby w czasie urlopowych szaleństw pacjent nie zapomniał o przyjmowaniu leku stałego, a w razie potrzeby umożliwią mu szybki kontakt z lekarzem (poprzez wideoczat) oraz zdalne przedłużenie e-recepty. Poznaj TOP 3 najlepszych medycznych aplikacji mobilnych dla Twojego pacjenta.

Wszystkie aplikacje uwzględnione w zestawieniu cechuje prosta, intuicyjna obsługa i miła dla oka grafika. Można je pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store.

Elektroniczny dzienniczek terapii

O konieczności zażycia leku przypomni pacjentowi aplikacja o nazwie “Weź dawkę”. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich, a także tych, którzy przyjmują więcej preparatów i potrzebują pomocy w uporządkowaniu planu terapii. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko czekać na „przypominajkę” ze strony aplikacji.

E-wizyta i zdalnie przedłużanie e-recept

Takie możliwości zapewnia aplikacja mobilna MyDr, dedykowana pacjentom użytkowników Gabinetu drWidget (jeśli jeszcze nie znasz tego bezpłatnego programu do EDM, zajrzyj na www.drw.pl).

-> E-wizyta z dowolnego miejsca. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja MyDr, aby połączyć się z lekarzem i odbyć konsultację w formie wideorozmowy.

-> Zdalne przedłużanie e-recept. Użytkownik wysyła prośbę o przedłużenie terapii danym lekiem i czeka na reakcję lekarza. Jeśli lekarz wystawi nową e-receptę, kod dostępu pojawi się w aplikacji. W przypadku negatywnego rozpatrzenia prośby – użytkownik otrzyma uzasadnienie odmowy.

-> Wygodne płatności za wizyty: szybkim przelewem on-line. Dzięki MyDr pacjent ma wgląd w wolne terminy wizyt i może umówić się zaledwie kilkoma kliknięciami. Za wizytę zapłaci bezpiecznie: poprzez Przelewy24.

W poszukiwaniu najbliższej apteki…

...pomoże aplikacja o nazwie “Ceny leków”. Pacjent znajdzie tutaj mapę Polski z zaznaczonymi aptekami i zweryfikuje ich dane, takie jak adresy i godziny otwarcia.

Jak sugeruje nazwa aplikacji, oferuje ona coś jeszcze: pozwala sprawdzić ceny produktów leczniczych, a dodatkowo wskazuje ich zamienniki. System wyświetla podstawowe informacje o każdym preparacie, ale pacjent może skorzystać z opcji przekierowania do aplikacji Opisy Leków. Tam dostępne są wyczerpujące charakterystyki wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce.

 

***

Czy Twoi pacjenci korzystają z medycznych aplikacji mobilnych? Zachęć ich do wypróbowania powyższych propozycji - mogą się przydać nie tylko na wakacjach, ale i po nich!

Liczba wyświetleń:

623

Skomentuj

Centrum e-Zdrowia otrzymało prestiżowe wyróżnienie Digital Excellence of the Year podczas gali Digital Excellence Awards. Jury międzynarodowej społeczności menedżerów IT – CIONET, doceniło CeZ „za dokonanie kolosalnej zmiany w ekosystemie...
Od 22 listopada Ministerstwo Zdrowia wprowadza dodatkowe zabezpieczenie przy logowaniu do aplikacji gabinet.gov.pl. Logowanie przez profil zaufany będzie wymagało podania kodu z SMSa, a przez bankowość elektroniczną potwierdzenia operacji logowania w...
To wyjątkowa oferta dedykowana użytkownikom Gabinetu drWidget, którzy potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach administracyjnych. Wirtualna Recepcja pozwala lekarzom oszczędzać podwójnie: czas i pieniądze. Sprawdź, jak to możliwe! Na czym...
9 grudnia 2021 roku, online Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł,...