Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

COVID-19: bezpieczny gabinet stomatologiczny

Cyfrowe narzędzia mogą usprawnić pracę gabinetów stomatologicznych w czasach zagrożenia koronawirusem. W zwiększeniu bezpieczeństwa pomoże m.in. e-recepta i zapisy on-line. 

W obecnych czasach dla klinik stomatologicznych niezwykle ważne jest uchronienie pacjentów, jak i samego personelu medycznego przed zakażeniem COVID-19. - Od zawsze wszystkie procedury dentystyczne były wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jednak pandemia nałożyła na placówki stomatologiczne jeszcze większy reżim sanitarny. Warto zaznaczyć, że również nowoczesne narzędzia IT mogą zwiększyć bezpieczeństwo i podnieść standardy leczenia - podkreśla Mateusz Mieczkowski, project manager dr100. 

Dr100 to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa 

Już dziś w leczeniu pacjentów, w czasie zagrożenia koronawirusem, może pomóc dr100, czyli program do kompleksowego oraz efektywnego zarządzania gabinetami i klinikami stomatologicznymi. - System do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oczywiście nie zastąpi lekarzy, ale pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa dzięki funkcji rejestracji on-line oraz e-recept, które pacjent otrzyma SMS-em bez wychodzenia z domu - mówi Mateusz Mieczkowski. - W ostatnim czasie wzbogaciliśmy zarówno wersję webową, jak i mobilną (przyp. red. wyłącznie na tabletach) o oświadczenie dotyczące stanu zdrowia w związku z wirusem COVID-19. Formularz zweryfikuje, czy pacjent w ostatnim czasie: miał styczność z osobą chorą na koronawirusa, był za granicą, ma objawy COVID-19 itd. Następnie dokument zostanie zapisany w karcie pacjenta - kontynuuje ekspert z dr100. 

Sprawne zarządzanie na poziomie medycznym i administracyjnym 

Jednak nie tylko obecna sytuacja powinna przekonać stomatologów do chmurowego programu dr100. System składa się z modułów, które wspierają pracę personelu, zarówno na poziomie medycznym, jak i administracyjnym.

Nowoczesne rozwiązanie IT oferuje szeroki wachlarz możliwości, np.: wspiera w wystawianiu e-ZLA; pomaga w tworzeniu raportów; zawiera bazę leków i interakcji, kartę periodontologiczną, grafik wizyt. - Dr100 został wyposażony również w moduły dla techników: ortodontów i protetyków - mówi Mateusz Mieczkowski. 

Project manager dr100 uważa, że na szczególną uwagę zasługują rozliczenia z NFZ i interaktywny diagram zębowy. - System automatycznie rozlicza procedury i rozpoznania wykonane w ramach wczytanej umowy z NFZ, a także generuje raporty zużytych punktów z Funduszu - tłumaczy Mateusz Mieczkowski. I dodaje: Zaś interaktywny diagram zębowy został wyposażony w funkcję podpowiedzi, która pozwala na szybkie wprowadzenie niezbędnych informacji o uzębieniu pacjenta.  

Warto dodać, że dr100 jest dostępny na smartfony z systemami iOS i Android. Już dziś zarejestruj się przez stronę www.dr100.pl i przez miesiąc bezpłatnie korzystaj z programu.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z działem Helpdesk: 33 445 43 53, kontakt@dr100.pl. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 20:00. 

Facebook dr100: Bądź na bieżąco z nowymi rozwiązaniami IT dla stomatologów

 

Liczba wyświetleń:

905

Skomentuj

Wszyscy, którym wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie chęci szczepienia, zostali zapisani. Otrzymają zwrotne maile do 24h. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń - napisało w piątek Centrum e-Zdrowia. Poinformowało też, że termin potwierdzenia...
Pandemia koronawirusa uświadomiła pacjentom, nie tylko zalety płynące z e-usług, ale także ich niezbędność w systemie ochrony zdrowia. Bez e-recepty, e-skierowania, e-wizyty i teleporady oraz aplikacji: Internetowe Konto Pacjenta i gabinet.gov.pl,...
Gabinet drWidget już udostępnił swoim użytkownikom taką funkcję. Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności e-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1. Sprawdź, w jakich sytuacjach lekarz może wystawić indywidualne e-skierowanie na...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...