Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

COVID-19: bezpieczny gabinet stomatologiczny

Cyfrowe narzędzia mogą usprawnić pracę gabinetów stomatologicznych w czasach zagrożenia koronawirusem. W zwiększeniu bezpieczeństwa pomoże m.in. e-recepta i zapisy on-line. 

W obecnych czasach dla klinik stomatologicznych niezwykle ważne jest uchronienie pacjentów, jak i samego personelu medycznego przed zakażeniem COVID-19. - Od zawsze wszystkie procedury dentystyczne były wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jednak pandemia nałożyła na placówki stomatologiczne jeszcze większy reżim sanitarny. Warto zaznaczyć, że również nowoczesne narzędzia IT mogą zwiększyć bezpieczeństwo i podnieść standardy leczenia - podkreśla Mateusz Mieczkowski, project manager dr100. 

Dr100 to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa 

Już dziś w leczeniu pacjentów, w czasie zagrożenia koronawirusem, może pomóc dr100, czyli program do kompleksowego oraz efektywnego zarządzania gabinetami i klinikami stomatologicznymi. - System do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oczywiście nie zastąpi lekarzy, ale pozwoli ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa dzięki funkcji rejestracji on-line oraz e-recept, które pacjent otrzyma SMS-em bez wychodzenia z domu - mówi Mateusz Mieczkowski. - W ostatnim czasie wzbogaciliśmy zarówno wersję webową, jak i mobilną (przyp. red. wyłącznie na tabletach) o oświadczenie dotyczące stanu zdrowia w związku z wirusem COVID-19. Formularz zweryfikuje, czy pacjent w ostatnim czasie: miał styczność z osobą chorą na koronawirusa, był za granicą, ma objawy COVID-19 itd. Następnie dokument zostanie zapisany w karcie pacjenta - kontynuuje ekspert z dr100. 

Sprawne zarządzanie na poziomie medycznym i administracyjnym 

Jednak nie tylko obecna sytuacja powinna przekonać stomatologów do chmurowego programu dr100. System składa się z modułów, które wspierają pracę personelu, zarówno na poziomie medycznym, jak i administracyjnym.

Nowoczesne rozwiązanie IT oferuje szeroki wachlarz możliwości, np.: wspiera w wystawianiu e-ZLA; pomaga w tworzeniu raportów; zawiera bazę leków i interakcji, kartę periodontologiczną, grafik wizyt. - Dr100 został wyposażony również w moduły dla techników: ortodontów i protetyków - mówi Mateusz Mieczkowski. 

Project manager dr100 uważa, że na szczególną uwagę zasługują rozliczenia z NFZ i interaktywny diagram zębowy. - System automatycznie rozlicza procedury i rozpoznania wykonane w ramach wczytanej umowy z NFZ, a także generuje raporty zużytych punktów z Funduszu - tłumaczy Mateusz Mieczkowski. I dodaje: Zaś interaktywny diagram zębowy został wyposażony w funkcję podpowiedzi, która pozwala na szybkie wprowadzenie niezbędnych informacji o uzębieniu pacjenta.  

Warto dodać, że dr100 jest dostępny na smartfony z systemami iOS i Android. Już dziś zarejestruj się przez stronę www.dr100.pl i przez miesiąc bezpłatnie korzystaj z programu.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z działem Helpdesk: 33 445 43 53, kontakt@dr100.pl. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 20:00. 

Facebook dr100: Bądź na bieżąco z nowymi rozwiązaniami IT dla stomatologów

 

Liczba wyświetleń:

1 196

Skomentuj

W związku z bardzo szybko postępującym procesem informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce oraz toczącymi się pracami nad wdrożeniem kolejnych rozwiązań z obszaru e-zdrowia, Centrum e-Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało...
Polska w dwa lata wskoczyła z 31. na 9. miejsce w światowym rankingu e-partycypacji ONZ. Do szybkiego awansu przyczyniło się wprowadzenie i rozwój Internetowego Konta Pacjenta (IKP). W światowym rankingu e-partycypacji ONZ pierwsze trzy miejsca...
Dedykowane są głównie początkującym użytkownikom Gabinetu drWidget i pomagają postawić pierwsze kroki w programie. Poruszają ważne tematy, takie jak wystawianie/ usuwanie e-recept, edycja profilu lekarza czy używanie schowka wizyt. Nowe filmy...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...