Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Bezprzewodowe stetoskopy do badań zakażonych koronawirusem dla szpitali w Tychach i Tarnowie

Bezprzewodowe stetoskopy, które umożliwiają badanie pacjentów na odległość przekazała w środę szpitalom w Tarnowie i Tychach spółka TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych w ramach programu pilotażowego. Urządzenia pomogą w badaniu zakażonych koronawirusem.

Pierwsze bezprzewodowe stetoskopy trafiły w ramach pilotażowego projektu do Szpitala Wojewódzkiego w Tychach na Śląsku, który do niedawna był tzw. jednoimiennym szpitalem zakaźnym opiekującym się zakażonymi koronawirusem, a także na Oddział Pulmonologii Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie w woj. małopolskim.

Jak podkreślił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński, spółka zdecydowała żeby w krytycznym okresie pandemii sięgnąć po najnowocześniejsze technologie, by wspierać leczenie chorych i chronić przed zarażeniem szpitalny personel.

>>>ZOBACZ TEŻ: Nowa aplikacja dla przyszłych rodziców: Leki Ciąża Plus

Nowatorskie bezprzewodowe stetoskopy umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Wyposażony w urządzenie pacjent przykłada je we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Chorzy mogą samodzielnie wykonywać badanie w dowolnym miejscu i czasie, kierując się wskazówkami specjalnej aplikacji albo lekarza. Wyniki wszystkich badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza.

Piotr Daniluk, dyrektor ds. medycznych TUW PZUW ocenił, że jest to idealne rozwiązanie dla zakażonych koronawirusem pacjentów, którzy pozostają w domowej kwarantannie albo w zamkniętych szpitalnych oddziałach.

"Zapewnia nad nimi medyczną kontrolę, a jednocześnie pozwala personelowi medycznemu unikać ryzykownych kontaktów z zakażonym" – wskazał.

Według Daniluka bezprzewodowe stetoskopy mogą też służyć opiece nad innymi pacjentami, którzy wymagają stałej kontroli, a dla których zbyt uciążliwe są regularne wizyty w szpitalu czy przychodni.

>>>ZOBACZ TEŻ: Nowa odsłona aplikacji mobilnej MyDr!

Jak wyjaśnił, faza pilotażu w szpitalach w Tychach i Tarnowie posłuży zbieraniu doświadczeń. "Jeśli zakończy się ona pomyślnie, planujemy sukcesywnie rozszerzać nasz projekt o kolejne szpitale ubezpieczone w naszej firmie" – zapowiedział dyrektor.

Wcześniej spółka ze swoich środków zakupiła tzw. opaski życia, które zdalnie monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia.(PAP)


Źródło: PAP

Liczba wyświetleń:

179

Skomentuj

Dolnośląskie Centrum Onkologii uruchamia e-usługi dla pacjentów, które poprawią koordynację opieki nad osobami z podejrzeniem choroby nowotworowej. Wpisując swoje dane do aplikacji e-screening, dowiemy się, gdzie i jakie badania profilaktyczne...
Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wręczył nominację na podsekretarza stanu Annie Goławskiej, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister Anna Goławska będzie odpowiedzialna za...
Przedstawiamy nowości w aplikacjach: Gabinecie drWidget i MyDr. W tej pierwszej umożliwiliśmy podgląd grafiku lekarza w module “Wizyty”, w widoku kafelkowym. Z kolei MyDr od teraz oferuje funkcjonalność płatności on-line za wizytę. Mobilny gabinet...
Blisko 180 wystawców, ponad 120 warsztatów i wykładów - tak będzie wyglądać tegoroczne spotkanie Warsaw Dental Medica Show. Na targach nie zabraknie także dr100, czyli programu do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych. Już w październiku...